штучне серце 5.ua

"Ожити за добу": унікальна пацієнтка, якій в Україні імплантували штучне серце, вже прийшла до тями

Людмила стала другою пацієнткою в Україні, у кого в грудях працює механічний імплантат

Менше доби тому Людмилі Філяренко імплантували штучне серце. Зараз вона вже прийшла до тями та усміхається. Вранці її від'єднали від апарату штучної вентиляції легень. Тепер пацієнтка самостійно дихає.

"Набагато легше дихати. Я лежати можу ось так рівно і дихати", – переконує Людмила.

Як прогнозує директор Інституту серця Борис Тодуров, щодня жінці ставатиме ліпше. Саме він у неділю, 16 жовтня, разом із німецькими колегами оперував пацієнтку.

Як стало відомо, сьогодні Людмила зробила перші кроки з новим серцем. Вона очікує, що даватимуться вони їй легше, ніж до операції, коли жінка ледь пересувалася.

Нагадаємо, за останні півроку серце 30-річної пацієнтки збільшилося вчетверо. Через ускладнення від грипу у Людмили розвинулася дилатаційна кардіоміопатія. Це захворювання серцевого м'яза – міокарда.

"Ми б цю зиму вже не перебули б. Для неї вже навіть ходити було тяжко", – розповідає сестра пацієнтки Світлана Руднєва.

Людмила стала другою пацієнткою в Україні, у кого у грудях працює механічний імплантат. Цілодобово біля неї чергує медична сестра. До рідного Кропивницького жінку відпустять вже за пару місяців. З механічним серцем Людмила зможе прожити кілька років. Потому – трансплантація серця.

Кардіохірурги тепер звертаються до Мінохорони здоров'я із проханням затвердити держпрограму, яка дасть можливість закуповувати імплантати за бюджетні кошти. Адже вартість одного механічного серця перевищує 20 мільйонів гривень.

"Я звернулася до МОЗ саме з цією ініціативою та до бюджетного комітету України, щоб обов’язково були закладені ті 115 мільйонів гривень, які необхідні на закупівлю механічних сердець", – повідомила заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко.

Цієї суми вистачить на 5 штучних сердець. Як стало відомо, поки німецькі виробники механізм дали у борг. Допоки його не виплатять, кардіохірурги не проводитимуть наступну операцію зі вживлення імплантата.

Людмила Голоднік та Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
У рамках офіційного візиту до Норвегії Порошенко назвав передумову для "особливого статусу Донбасу"
Наступний матеріал
Спецоперація у Дніпрі: СБУ попередила два замовні вбивства

В Україні провели другу імплантацію механічного серця

Кома, осколок у серці та штучний кровообіг: боєць, що пережив найтяжче, рветься на фронт

Відновити пам'ять та мову: у Дніпрі опритомнів тяжко поранений боєць, що отримав осколок у серце

Перша в Україні пересадка штучного серця: як це було