Євген Волок 5 канал

Кома, осколок у серці та штучний кровообіг: боєць, що пережив найтяжче, рветься на фронт

За два дні після операції 23-річний Євген вже підводиться і самостійно їсть, жага до життя - шалена

Кардіологи інституту імені Амосова вийняли з серця 23-річного бійця сантиметровий осколок міни. Вони стверджують, що молодий командир взводу 30-ї бригади народився у сорочці.

Як стало відомо, наразі Євгена Волока вже виписали з реанімації. Боєць щасливий, оскільки найскладніша операція залишилась позаду.

"У мене осколок у серці був. Заживе колись", - каже військовий. А лікар-анестезіолог Валерій Гнатенко додає: "У нього така жага до життя є! Він бореться і боровся. І все буде з ним добре".

Як стало відомо, майже місяць командир взводу 30-ї бригади жив з уламком у серці. Шматки заліза потрапили і в груди та голову бійця, коли він підірвався на ворожій міні. Це сталося 15 серпня під Старогнатівкою, що на Донеччині. "Почали стріляти, прийшлося ховатися. Зайшов у лісопосадку. Бах! І все", - каже Євген.

Повідомляється, що з передової Євгена доправили до Дніпровської лікарні імені Мечникова. Майже тиждень він перебував у комі.

"Перша операція -  ушивання поранення серця. Тому що тоді його стан був важкий, і ніхто не ганявся за цими уламками. Потім він переніс нейрохірургічну операцію", - коментує директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова НАМН Василь Лазоришинець.

Після цих хірургічних утручань видаляти скалку з серця одразу було неможливо. Для того, щоб зупиняти серце і використовувати штучний кровообіг, треба було, щоби організм пацієнта трохи відновився. Тож, лікарям щодня довелося лише контролювали, чи не рухається уламок.

"Уламок знаходився під одною стулочкою. І стулочка весь час по ньому била. Якщо б вона його вичавила назовні, тоді б відкрилася кровотеча", - каже Сіромаха.

Минулого тижня консиліум лікарів визначив, що Євгена із Дніпра негайно треба доправити до столиці. Він прилетів авіаційним бортом цього понеділка, 12 вересня.  Уже наступного ранку йому провели чотиригодинну операцію. Зрештою, лікарі вилучили майже сантиметровий уламок.

"На 23 хвилини зупинили серце, і штучний кровообіг був приблизно десь 45 хвилин. Не могли напевно сказати, чим ця операція закінчиться. Усе залежало від того, як чітко ми побачимо уламок, як чітко його можна було б дістати. У цьому була складність (операції)", - пояснює лікар.

За два дні після операції Євген вже підводиться і самостійно їсть, а надто – мріє повернутися на фронт "До хлопців хочу. І за себе помститися", - каже він.

Як стало відомо, Євген став одним із 87 військовослужбовців, яких лікували в Інституті за час проведення антитерористичної операції. Медичну допомогу бійцям тут надають безплатно, однак фінансові ресурси закладу виснажуються.

Людмила Голоднік та Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
Полторак: Оборонний бюджет на 2017 р. буде спрямовано на реформування та розвиток ЗСУ
Наступний матеріал
Держбюджет-2017: Соціальні стандарти зростуть на 10%

"Пам'ятаю, що просто помер": боєць, що дивом вижив після підриву на міні, потребує допомоги

Демобілізований боєць 92 мехбригади мріє про затишний будинок для своєї родини

Борються за життя: За добу до лікарень Дніпра евакуювали 9 поранених бійців

Лікарі врятували життя чотирьох "тяжких" бійців, що потрапили під ворожий обстріл у Пісках