поранений боєць 5.ua

"Пам'ятаю, що просто помер": боєць, що дивом вижив після підриву на міні, потребує допомоги

Нещодавно військовий пережив 7-му операцію, попереду ще кілька

Боєць, що підірвався на міні у середині серпня, потребує допомоги. Зараз він не в змозі самостійно підвестися, ледь говорить та пережив клінічну смерть. У Facebook спеціально створили сторінку "Допомогти побратиму Олексію".

Як стало відомо, військовий Олексій Забава натрапив на снаряд 16 серпня цьогоріч у Мар'їнці. Лікарі кажуть, що чоловік дивом залишився живим і за кілька днів опритомнів у дніпровській лікарні. Згодом його літаком доправили до столичного військово-медичного центру. Відтоді бійцеві щотижня роблять по кілька операцій. Уламки пошматували груди, живіт та ноги захисника України, однак він оптимізму не втрачає.

Нещодавно військовий пережив сьому операцію. Попереду ще декілька. "У мене з берцової кості видаляли осколки…Повністю тіло паралізоване. Пам'ятаю, що просто помер, і все", - каже поранений в АТО боєць.

Один з осколків міни пробив кевларовий шолом Олексія. Уламки кістки пошкодили головний мозок.

"Через чотири-п’ять місяців йому треба ставити пластину. У нього 5 сантиметрів отвір. Там роздробило все. Йому треба вже підніматися, а змоги такої поки нема", - пояснює мати військового Людмила.

Осколки також потрапили у груди, живіт та ноги. "Вскривали грудну клітину, тому що в легенях був двосторонній пневматорекс. Видалили селезінку, частину товстого кишковика зі стравоходом трошки, тому що осколки зайшли з цієї сторони", - каже Олексій.

Один уламок таки залишиться у тілі бійця, бо він потрапив близько біля серця. Легені чоловіка працюють наполовину. Тож він заново вчиться дихати. Говорить також через силу. Після поранення схуд на 10 кілограмів.

"Головне, що живий. Думаю, молодий здоровий організм витримає. Позитивний в нього настрой на одужання", - каже батько військового.

Як стало відомо, Олексій на фронт пішов добровольцем торік улітку, хотів захистити сина та дружину. Має за плечима має вищу військову освіту і п’ять років служби за контрактом.

"У присязі написано "клянуся захищати територіальну цілісність і народ України". Тож це моє пряме зобов'язання", - пояснює, чому пішов до лав ЗСУ Олексій Забава.

Ще пару місяців Олексій лікуватиметься у військово-медичному центрі, прогнозують медики. Потому чоловікові знадобиться тривала реабілітація. Та він про це поки намагається не думати і дивиться мультфільми, як порадили психологи, щоб жахи війни не снилися.

Якщо ви маєте змогу допомогти, перераховуйте кошти на рахунок:

Номер картки

4149 4978 2511 0713

Отримувач: Аліна Забава (Alina Zabava) - дружина військовослужбовця.

Для переказів з-поза меж України:

PayPal брата:

[email protected]

 Людмила Голоднік та Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Зубко: В усіх обласних центрах за рахунок коштів ЄС відкриються офіси підтримки реформи децентралізації
Наступний матеріал
Кабмін змінив систему нарахування субсидій для певної категорії осіб
Теги:
Loading...
Герой АТО потребує допомоги після тяжкого поранення

Герой АТО потребує допомоги після тяжкого поранення

Боєць, який втратив руку і ногу на Донбасі, потребує допомоги

Боєць, який втратив руку і ногу на Донбасі, потребує допомоги

Занедбане немовля-сирота з київської лікарні потребує допомоги

Занедбане немовля-сирота з київської лікарні потребує допомоги

Боєць АТО, який підірвався на міні, потребує допомоги

Боєць АТО, який підірвався на міні, потребує допомоги