У Донецькому супермаркеті охоронці побили журналістів [відео]

  У Донецькому супермаркеті охоронці побили журналістів. Четверо представників місцевих та столичних ЗМІ зазнали травм за те, що намагалися сфотографувати продуктові полиці. Попри те, що зйомки у громадських місцях законом не заборонені і кожен мав при собі посвідчення. За справу взялася прокуратура.

  Журналісти зайшли до супермаркету, щоби сфотографувати товари на полицях та зафіксувати термін їхньої придатності. Хлопцями із камерами зацікавилася тамтешня охорона. За словами журналістів, їх оточили близько десятка молодиків та виштовхали на вулицю.
   
  ЛЮФТ. Відео з телефону як б’ють.
   
  Потерпілі кажуть, охоронці били їх ногами та намагалися забрати техніку. У кореспондента Комсомольської правди Павла Колесника струс мозку та зламаний ніс. Схожі травми і в решти журналістів.

  Павло Колесник, потерпілий: "У ребят, которые были с нами, у фотокореспондента украинского тижня, он вообще терял сознание от ударов по голове, у него сотрясение мезга и у общественного деятеля Федорчука также сотрясение мезга. Он упал на землю, несколько человек били его. Он еле успел прикрыить голову руками".
   
  У самому ж супермаркеті кажуть - про бійку нічого не знають. За їхніми словами, журналісти не представилися, і охорона їх просто вивела із приміщення.

  Малік Пірвердієв, засновник супермаркету: "Сейчас мы тоже изучаем все детали – кто и как поступил. Виновный будет наказан и уголовно и административно. Сейчас и наше заявление в райотеделе и их. Сейчас следственная группа вчера была здесь, они, я думаю примут решение законно. Если с наше стороны, со стороны сотрудников охранные есть какие-то незаконные действия – они будут наказаны".

  Свою перевірку за фактом побиття журналістів розпочали і правоохоронці. Якщо винру охоронці доведуть - їм загрожуватиме до 3-х років позбавлення волі за перешкоджання діяльностів журналістів.

  Ольга Почкалова, прес-секретар Донецького управління міліції: "Всем обратившимся по поводу телесных повреждений выдано направление для дальнейшего прохождения мед обследования. Материального ущерба причинено не было. Материалы направлены в прокуратуру для проведения доследственной проверки – умышленное воспрепятствование законной деятельности журналистам – максимальная санкция до трех лет лишения свободы".

  Дмитро Коробко, адвокат потерпілих: "Дальше мы будем обращаться в прокуратуру, дабы они контролировали процесс возбуждения уголовного дела, процесс следствия. То есть, все, что в наших силах мы уже сделали".

  У справу втрутився і міський голова, який ініціював перевірку супермаркету. Мер заявив, якщо виявлять порушення - магазин закриють.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У ботсаду імені Гришка розцвіли азалії
  Наступний матеріал
  Від завтра Україну заморозить
  Теги: