У Дніпропетровську інвалід судиться через неправильний пандус

  До суду через неправильний пандус. У Дніпропетровську інвалід позивається до міської влади, бо та - не контролює якість обладнаних заїздів для візків. Останньою краплею став випадок, коли чоловік не зміг самостійно потрапити до аптеки.

  Журналіст "5 канал": "Щоб потрапити до цієї аптеки, інваліду-візочнику Дмитру Жарому довелося просити чужих людей занести його на руках, почекати та винесли назад. Хлопець каже, піднятися по такому пандусу не можливо, а це на його думку порушення міжнародної конвенції  про права інвалідів".

  Дмитро Жарий за фахом – адвокат. Щоб захистити свої права, він написав скарги до міського управління соцзахисту, головного архітектурно-будівельного управління та державної інспекції з контролю якості лікарських засобів. Проте всі ці структури у відписках запевнили - не компетентні у вирішенні таких питань.

  Дмитро Жарий, адвокат: "Я обратился в Днепропетровский окружной административный суд. Просил признать противоправным бездействие государственных органов, которые не захотели защитить права инвалида и добивался того, чтоб у аптеки обязали ее восстановить пандус в соответствии с нормативами, а если этого не будет сделано, то аннулировать лицензию во всех аптеках".

  У інституті судових експертиз  підтвердили: кут нахилу пандуса - перевищує норму майже на 40 градусів. У міськ-управлінні архітектури запевняють: аптека встановила конструкцію самовільно.

  Лариса Чайка, заступник головного архітектора Дніпропетровська: "Аптека этот пандус устроила, насколько я помню, самовольно, они не согласовывали не с кем. Пандус был построен без учета нормативов, уклон у него гараздо круче, чем положено по нормативам и фактически таким пандусом пользоваться нельзя".

  Представники мережі аптек із такими закидами не погоджуються та пандус змінювати не збираються.

  Олена Ковальська, маркетинг-директор мережі аптек: "У нас была плановая лицензионная проверка в феврале этого года. Не было выявлено никаких нарушений по данной точке и по всем остальным точкам данного региона".

  Чиновники розводять руками: у законах не прописано, хто має перевіряти функціональність пандусів, і непередбачене покарання за порушення у встановлені конструкцій.

  Ірина Пасічна, начальник відділу правового забезпечення управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської Міської ради: "Це недосконалість діючого законодавства, того що контроль проводиться на стадії проектування та на стадії введення в експлуатацію, далі коли все це закінчилося, проведення господарської діяльності з виконання вимог законодавства про бесперешкодний доступвже майже ніхто не контролює".

  Суд першої інстанції позов Дмитра не задовольнив, проте він уже готує апеляцію. Збирається дійти до Європейського суду з прав людини. Бо накипіло. В місті чимало будівель, куди він не може потрапити. Пандусів там або немає зовсім, або вони встановлені неправильно, тож інваліди не можуть ними скористатися.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кучму більше не звинувачують у вбивстві Гонгадзе
  Наступний матеріал
  Пам`ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС вшанували і у Луганську
  Теги: