Гроші
Гроші vse.media

У Держслужбі зайнятості розповіли, яке місто лідирує у рейтингу зарплат, а хто заробляє найменше

  Найвища середня зарплата в Києві, яка становить 11 тис. 643 грн

  В.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко заявив, що найнижчі зарплати в Україні у медсестер, лікарів та у вихователів. Про це він сказав на прес-конференції в середу, передає "Інтерфакс-Україна".

  "На сьогодні найнижча зарплата у медсестер, лікарів, вихователів – це близько 3 тисяч 700 гривень, за даними Держстату", – зазначив Ярошенко.

  За його словами, найвища зарплата в Києві – середня 11 тисяч 643 гривні. Потім йдуть Київська, Дніпропетровська, Запорізька та Полтавська області – в середньому 7 тисяч 400 гривень.
  Ярошенко зазначив, що за минулий рік, після Одеської та Миколаївської області, до 6 тисяч 700 гривень середня заробітна плата зросла і в Закарпатській області.

  "Рівень зарплати в Закарпатській області почав зростати через бажання роботодавців утримати кваліфікованих співробітників", – сказав він, пояснивши, що оскільки регіон межує з Євросоюзом, "є великі міграційні процеси і відтік робочої сили".

  В.о. голови Державної служби зайнятості також відзначив, що великою проблемою трудової міграції є низький рівень зарплати у багатьох сферах. Ярошенко розповів, що через безвіз є загроза того, що люди виїжджатимуть і шукатимуть гідну зарплату за кордоном.

  Він додав, що на сьогодні близько половини безробітних українців мають вищу освіту.

  "На обліку в службі на сьогодні близько 45% українців мають вищу освіту, у великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вище 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку з вищою освітою", – сказав Ярошенко.

  Він додав: "Це свідчить про те, що у нас більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу – вища освіта, і цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування".

  На його думку, така ситуація склалася через те, що в Україні близько 80% випускників шкіл йдуть вчитися до вишів і лише 20% отримують профосвіту, тоді як у Європі 70% отримують кваліфікацію "працівника з інструментом" і 30% – вищу освіту.

  Ярошенко також додав, що в 2016 році у базі зайнятості були близько 33 тис. вакансій, а на кінець 2017 року – понад 100 тис.

  Як повідомляв 5.UA, прем'єр-міністр Ураїни Володимир Гройсман вважає, що середня зарплата зросте до 10 тис. грн вже цього року.

  Попередній матеріал
  Парубій: РФ роздала "зеленим чоловічкам" медалі з датою "20 лютого 2014 року"
  Наступний матеріал
  НАБУ навідалося з обшуками до заступниці голови ДМС Пімахової
  Loading...

  Жалобна церемонія на летовищі: тіла загиблих у Кабулі українців передали дипломатам

  Рейтинг Forbes: Українка увійшла до топ-30 молодих лідерів Європи

  У МЗС радять українцям відмовитися від подорожі в одну з екзотичних країн

  До Києва прибула перша група українців, які вижили під час теракту в Кабулі

  Трагічний для України теракт у Кабулі – великий підсумковий сюжет

  Українець потрапив до рейтингу найкращих молодих IT-підприємців Європи