Черкаси вшанували пам'ять жертв Чорнобиля 5 канал

У Черкасах студенти-пожежники вшанували пам'ять жертв Чорнобиля

У пам'ять про техногенне лихо вихованці Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля влаштували меморіальні заходи

На плацу навчального закладу зі свічками у руках майбутні рятувальники та їхні викладачі утворили символічний "чорнобильський дзвін". А у час, коли сталася трагедія, рівно о 01:23 вшанували жертв чорнобильських подій хвилиною мовчання.

30 років тому 28 випускників тодішнього Черкаського пожежного училища були одними з перших ліквідаторів радіаційного вибуху. Всього понад 350 вогнеборців-випускників навчального закладу рятували планету від ядерного лиха. Мітинг-реквієм завершили покладанням квітів та свічок до монументу Героїв Чорнобиля.

"Саме герої-випускники нашого інституту одні з перших прийняли на себе удар радіаційного вибуху. Тим врятувавши від променевої хвороби не лише Україну, а цілий світ", – зазначив курсант Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Євген Мазурян.

"В ніч з 25 на 26 квітня збираємось на цьому святому місці, щоб вшанувати пам'ять героїв-пожежників, які ціною свого життя фактично врятували світ від наслідків самої страшної техногенної катастрофи", – додав в.о. начальника Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Олександр Тищенко.

Читайте добірку матеріалів на сайті 5.ua "Чорнобиль: 30 років радіації".

Як повідомляв 5.ua, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, в Києві відкрили пам'ятну стелу ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Барельєф розмістили на стіні приміщення ГУ ДСНС у Київській області. На стелі зображення шести героїв-ліквідаторів, які першими поїхали до Чорнобиля гасити страшну пожежу, а невдовзі від отриманого опромінення загинули.

Попередній матеріал
На "5 каналі" стартує телемарафон "Чорнобиль. 30 років по тому"
Наступний матеріал
Українські спецслужбовці перекрили потік контрабанди амфетаміну зі Східної Азії
Loading...

На "5 каналі" стартує телемарафон "Чорнобиль. 30 років по тому"

Роковини Чорнобиля: житомиряни вшанували "пожежників, які врятували світ"

ООН проведе засідання, приурочене до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи

Еколог: В Чорнобильській зоні 40% території не відстежуються – ні веж, ні техніки для гасіння пожеж нема