president.gov.ua

2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи

  Президент Петро Порошенко оголосив 2016 рік роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

  Про це йдеться в Указі № 702/2015 "Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи", який Глава держави підписав 14 грудня, повідомляє прес-служба Адміністрації Президента. Таке рішення Президент ухвалив на підтримку численних звернень громадських, передусім чорнобильських, організацій.

  Кабміну доручено розробити з урахуванням пропозицій центральних та місцевих органів виконавчої влади, наукових установ і громадських об'єднань та затвердити план заходів, передбачивши, зокрема заходи із поліпшення умов соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ліквідаторів.

  Уряду доручено підготувати проведення 26 квітня 2016 року в Києві пам'ятних заходів.

  Окрім того, відповідно до Указу, Кабінет Міністрів має забезпечити своєчасне та у повному обсязі виконання фінансових зобов'язань України щодо внесків до міжнародних фондів з реалізації міжнародних проектів на Чорнобильській АЕС.

  Серед доручень урядові – у шестимісячний термін внести пропозиції зі створення Чорнобильського біосферного заповідника, а також забезпечити до 1 липня 2016 року перегляд та уточнення меж територій зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, проведення інвентаризації земель, їх належного оформлення та реєстрації прав на землю.

  Додатково обласні, Київська міська державна адміністрація за участю громадських організацій постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС мають розробити відповідні заходи на регіональному рівні.

  Також МЗС України доручено організувати проведення закордонними дипломатичними установами заходів у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, у тому числі за участю представників української громадськості за кордоном, а також забезпечити участь у заходах в Україні іноземних делегацій та дипломатичного корпусу, акредитованого у нашій державі.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 14 грудня 2015 року, Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

  Попередній матеріал
  У партії Меркель обговорили політику уряду щодо біженців
  Наступний матеріал
  Полторак: На початку 2016 року розпочнеться практична підготовка українсько-польсько-литовської бригади
  Теги:
  Loading...