З 7:00 і протягом дня в ефір виходитимуть тематичні сюжети, підготовлені журналістами "5 каналу", які покажуть, як нині виглядає місто-примара Прип'ять, продемонструють перебіг будівництва сховища для ядерних відходів на території ЧАЕС та відтворять процес монтажу металевої конструкції, яка наприкінці поточного року має врешті-решт накрити саркофаг над четвертим атомним енергоблоком. Сюжети можна також переглянути на сайті www.5.ua
У розмовних тематичних студіях ведучі телемарафону разом з гостями – міністрами, ліквідаторами, екологами та експертами з енергетичних та ядерних питань – спробують відтворити події тридцятирічної давнини, з’ясувавши причини та наслідки аварії, проаналізують, що зробила влада за ці роки, аби убезпечити українців від будь-яких можливих наслідків аварії на ЧАЕС, та подискутують стосовно того, чи варто зменшувати 30-кілометрову зону відчуження довкола ЧАЕС.
Окрім цього, в ефірі "5 каналу" учасники дискусії обговорять питання ядерної безпеки та будівництва в зоні ЧАЕС, спробують знайти альтернативу ядерному паливу, окреслять ситуацію з туризмом у зоні забруднення, а також проанонсують культурні події до річниці трагедії.
- Гостями марафону будуть, зокрема:
- Остап Семерак – міністр екології та природних ресурсів України
- Юрій Щербак – міністр екології України та природних ресурсів (1991-1992)
- Юрій Урбанський – еколог, виконавчий директор НЕЦУ
- Олександр Купний – старший спеціаліст інформслужби об’єкту "Укриття"
- Володимир Шандра – міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (2007-2010)
- Сергій Парашин – екс-заступник секретаря РНБО України, генеральний директор виробничого об'єднання "Чорнобильська АЕС" (1994-1998)
- Володимир Рєзнік – голова ГО інвалідів Чорнобиля "731-й окремий батальйон спецзахисту ВЧПП 50937", ліквідатор
- Олексій Пасюк (ПТС) – еколог, експерт з енергетичних питань Національного екологічного центру України.
Вестимуть марафон Яна Конотоп, Артем Овдієнко, Роман Чайка, Ольга Сніцарчук, Катерина Кельбус, Ігор Татарчук, Сергій Барбу.
Валентин Трохимчук, редактор телемарафону: "Телемарафон "Чорнобиль. 30 років по тому" нагадає усім, що Чорнобиль – біль не тільки України, але й всього світу. Він дав людству кілька страшних уроків… і багато справжніх героїв. Забувати не варто ні про перше, ні, тим паче, про других".
Також трансляцію телемарафону можна буде подивитися за посиланням 5.ua/live.
Читайте добірку матеріалів на сайті 5.ua "Чорнобиль: 30 років радіації".