5.ua

Нацбанк зафіксував незначне зростання ВВП України

  НБУ залишив прогнозні показники інфляції незмінними - 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року

  Економіка України, за оцінками Національного банку, продовжила відновлення у першому кварталі 2016 року, за результатами якого зафіксовано незначний приріст ВВП у річному вимірі, що відповідає прогнозам регулятора. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за квітень.

  Згідно з документом, НБУ залишив без змін свій прогноз зростання реального ВВП у 2016 році на 1,1% і на 3% у 2017 році. Водночас, як зазначив регулятор, припущення щодо цінової кон'юнктури на світових товарних ринках поліпшені, але їх вплив може бути нівельований погіршенням ділових очікувань і настроїв інвесторів на тлі зростання політичної невизначеності у першому кварталі і затримки з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом.

  Також у звіті наголошується, що у першому кварталі 2016 року, як і очікувалося, тривала тенденція до уповільнення споживчої інфляції в Україні завдяки стриманій монетарній і фіскальній політиці, низьким світовим цінам на сировинні товари і стабілізації інфляційних очікувань.

  У зв'язку з цим НБУ залишив прогнозні показники інфляції незмінними – 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року. Базова інфляція, за прогнозами регулятора, також залишається на рівні попереднього прогнозу – 9,1% на кінець 2016 року. При цьому, як зазначив НБУ, ризики прогнозу інфляції на 2016 рік змістилися убік її зниження.

  Додамо, що падіння ВВП України у цілому за 2015 рік порівняно з попереднім роком (у постійних цінах 2010 року), без урахування окупованого Криму та частини зони проведення АТО, прискорилося до 9,9% порівняно з 6,8% роком раніше. Номінальний ВВП за підсумками року у фактичних цінах становив 1,979 трлн грн, на душу населення – 46,201 тис. грн.

  Попередній матеріал
  Володимир Шандра про реабілітацію зони відчуження
  Наступний матеріал
  На "5 каналі" стартує телемарафон "Чорнобиль. 30 років по тому"
  Теги:
  Loading...

  НБУ знижує облікову ставку до 19%

  НБУ отримає кредит у $200 млн від центробанку Швейцарії

  Голова НБУ зустрілася з директором МВФ

  "Київзеленбуд" назвав місця, де в Києві можна посмажити шашлики

  НБУ пом’якшує вимоги щодо докапіталізації для малих банків

  У НБУ розповіли, як виплачуватимуть депозити, пенсії та зарплати клієнтам банку "Хрещатик"