5.ua

НБУ пом’якшує вимоги щодо докапіталізації для малих банків

  Національний банк України погодився пом'якшити графік поетапного підвищення мінімального розміру статутного капіталу банків до 500 млн грн станом на 2024 рік

  На переконання Незалежної асоціації банків України (НАБУ), без вірно обраної та надійної бізнес-моделі майбутнє малих та середніх банків все ще залишається під загрозою – йдеться у прес-релізі, який є у розпорядженні 5.ua.

  "Безперечно, вимоги по капіталізації повинні бути реальними і об'єктивними. Тому ми неодноразово зверталися до регулятора з проханням переглянути графік, який був суттєво пришвидшений на початку цього року", - зауважив голова Ради НАБУ Роман Шпек. Особливо це стосується вимоги до розміру статутного капіталу в 300 млн грн вже на початок січня 2017 року.

  Завдяки консолідованій позиції та плідній співпраці НАБУ, банківської спільноти та народних депутатів, разом із Національним банком нам вдалося знайти компромісне рішення і знизити розмір мінімального уставного капіталу, передбачений другим етапом капіталізації банків, до 200 млн грн та подовжити граничний термін до липня 2017 року. Це дозволить банкам включити до уставного капіталу отриманий прибуток за 2016 рік. Очікується, що відповідна постанову НБУ прийме вже до кінця цього тижня.

  "Та це все ж не панацея і загрозу банкрутства перед малими і середніми банками не ліквідовує. Збільшення статутного капіталу не гарантує отримання стабільного прибутку банку, що дасть упевненість акціонерам і вкладникам. Тож без обрання дієвої бізнес-моделі, розкриття всіх бенефіціарів, готовності забезпечити високий рівень боротьби з відмиванням коштів і кіберзлочинністю, вижити їм не вдасться", - переконаний Роман Шпек.

  Голова Ради НАБУ також нагадав, що вимога про збільшення розміру статутного капіталу українських банків до 500 млн грн до 2024 року прописана в укладеному меморандумі України з МВФ. А планку мінімального розміру капіталу НБУ поступово піднімає ще з 2006 року.

  Незалежна асоціація банків України позитивно ставиться до рішення Національного банку суттєво спростити процедуру злиття банків, що дозволить скоротити цей процес з 9 до 3 місяців. Відповідна концепція вже затверджена НБУ, та необхідні зміни до законодавства досі не внесені. Також нема ясності щодо можливості впровадження обмеженої ліцензії, добровільної самоліквідації та процедури перереєстрації банку в фінансову компанію, про що йшлося раніше.

  "Мінімум 6 місяців займає шлях від реєстрації законопроекту в парламенті до розгляду його в сесійній залі. Відповідно сподіватися, що й ці вкрай необхідні зміни для стабілізації ситуації на фінансовому ринку будуть прийняті ще в цьому році, думаю, не варто", - зауважила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

  За її словами, в разі зміни графіку збільшення мінімального статутного капіталу українських банків, потреба у прийнятті відповідного законопроекту стає неактуальною. "Фактично, регулятор дає банкам можливість більш ретельно підійти до створення стратегії розвитку на майбутнє і ми сподіваємося, що вони нею скористаються", - резюмувала Олена Коробкова.

  Нагадаємо, що рішення щодо рівномірного збільшення мінімального розміру статутного капіталу банку до 500 млн грн станом на 2024 рік прийнято ще в 2014 році. Відповідні зміни також були внесені до закону "Про банки і банківську діяльність". Та на початку лютого поточного року Національний банк значно пришвидшив строки докапіталізації, чим фактично поставив малі та середні банки на межу виживання.

  Попередній матеріал
  Волонтери взялись допомагати українським бойовим плавцям
  Наступний матеріал
  У Хорватії із штаб-квартири кримінальної поліції вкрали 2 кг золота
  Теги:
  Loading...

  У НБУ розповіли, як виплачуватимуть депозити, пенсії та зарплати клієнтам банку "Хрещатик"

  Банк "Хрещатик" визнано неплатоспроможним – НБУ

  Гонтарева розповіла - що буде з гривнею. Інтерв'ю голови НБУ

  Нацбанк ще на 3 місяці продовжить основні валютні обмеження