Артур Панов
Артур Панов 5 канал

"Ці люди опущенці": наймолодший з бранців Кремля розповів, кого беруть в "міністри ЛНР"

Читайте по-русски
Артура Панова у 17 років звинуватили у підготовці до терористичного акту та шпіонажі, хоча перед цим його було викрадено та незаконно ув'язнено російськими спецслужбами

До студії "5 каналу" завітав нещодавно звільнений політв'язень (2015-2019) Артур Панов – наймолодший із українських бранців Кремля. У ефірі "Інформаційного дня" він розповів про ситуацію на тимчасово окупованих територіях Луганщини – які там живуть люди і чому сталося те, що сталося у 2014 році.

Ведучий Роман Чайка зауважив, що в ОРДЛО, як він розуміє, дуже невеликий відсоток активних проросійських сепаратистів, які взяли в руку зброю тощо. І такий же невеликий відсоток активно проукраїнських – у порівнянні до усього населення. А решта, виходить, це люди "а яка різниця".

"Не зовсім так, – відповідає Панов, – щоб розуміти, чому це відбувається в Луганську – треба розуміти, що саме відбувається там. Людей ставлять в такі умови, що їм не дають права вибору, фактично. Коли приходять на підприємства, в університети, в школи. І ставлять умови: або ви йдете на якійсь мітинг махати прапорцями за "ЛНР", або ви будете позбавлені пенсії, зарплати, стипендії, вас зі школи виженуть. Це стандартна ситуація. Такою була ситуація на момент, коли я перебував там. Але я вважаю, що вона і зараз така".

Колишній політв'язень також розповів, чому він, коли жив у Луганську, у свої 17 років залишився проукраїнським.

"Давайте звернемо увагу, що це взагалі за люди, ці маріонетки, які там зараз представляють так звану владу. До війни це були досить прості люди, "з народу". Спостерігаєш таку картину, коли людина, яку навіть дуже складно назвати людиною, вживає алкоголь, валяється під наркотиками в кущах. А потім, коли приходять ці маріонетки, то людина з простого бомжа стає "міністром", "депутатом". Ходить в костюмчику, при краватці, називає себе "я міністр Луганської народної республіки". Ці люди опущенці", – розповідає звільнений бранець.

Дивіться також повний запис розмови про російську в'язницю та плани на майбутнє:

Нагадаємо, 7 вересня 2019 року 35 українців повернулися в Україну в рамках обміну з РФ. Серед них 24 моряки і 11 засуджених українців: Сенцов, Сущенко, Євген Панов, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Артур Панов і Бекіров.

Попередній матеріал
Як проходять міжнародні змагання "Найсильніший пожежник-рятувальник" – включення з Хрещатика
Наступний матеріал
Під розведення військ вже відбудована система укріплень – міністр оборони