кримськотатарський центр 5.ua

Центр кримськотатарської культури в Києві: як там святкували перший дзвоник

У Центрі переконані, що повернення до звільненого Криму неминуче

Перший дзвоник у центрі кримськотатарської культури в Києві. Там урочисто почали навчальний рік. Музика, танці і мова – от і вся шкільна програма. Але головне, що все їхньою рідною, і щороку діток, які ходять до цього Центру більшає. Серед них не тільки кримці, а й українці, розповідає кореспондент "5 каналу" Ольга Петрів.

Лунає гімн України. Усі вони кримські татари, але їм так само дуже треба, щоб усміхнулась доля. Ці діти однаково добре співають і гімн України, і свій рідний – кримськотатарський. Чи не в кожного на грудях – подвійна стрічка. Так починають навчальний рік у кримськотатарському центрі. Піснями і танцями. Саме це тут і робитимуть і впродовж року.

Ельвіє їздитиме до цієї школи в центрі Києва аж із Броварів, куди два роки тому переселилася з рідного Криму. У Броварах вона – єдина кримська татарка на весь клас. А тут як удома.

"Тут дуже багато дітей, які танцюють майже як я, тобто схожі на мене. Вони кримські татари, вони розуміють. А в школі у мене такого немає", – каже дівчинка.

Більшість сімей, які водять сюди свою малечу, - вимушені переселенці з анексованого Криму. Такі центри потрібні не лише дітлахам, а й їхнім батькам. Щоб так само почуватися своїми серед своїх і не забувати свого.

Ельміра, мама однієї з вихованок Центру кримськотатарської культури, розповідає: "Нам хочеться, щоб ми пам'ятали про своє коріння, щоб вони знали, щоб вони любили. І коли ми повернемося, щоб вони не були відірвані від наших коренів".

5 канал

Центр створили два роки тому самі переселенці з Криму. І спершу сюди ходили тільки чотири кримськотатарські сім'ї. Тепер їх уже чотири десятки. Були проблеми з тим, де розміститися. Поки не прихистила одна зі шкіл у центрі Києва. Тепер ця школа двічі на тиждень стає культурним осередком кримських татар.

Крім мови, співів і танців, тут планують викладати і історію кримських татар. І сюди уже торують стежку не тільки татари, а й українці. Ця українська сім'я вирішила опановувати кримськотатарську культуру в знак солідарності з корінним народом Криму. Дорослі у родині кажуть: "Нам нічого дати, нам нема дати великих грошей чи великих приміщень. Ми захотіли щось дати в цю справу і ми дали власних дітей. Хай вони зростають".

Своєю чергою Рефат Чубаров, лідер Меджлісу кримськотатарського народу, наголосив: "Щоб перебуваючи тимчасово тут, перед тим, як ми повернемося на свою Батьківщину, діти глибоко вивчали свою мову, зберігали культуру. Ми повернемося – і ці діти будуть нашими провідними політиками".

У те, що цей прихисток у центрі Києва тимчасовий і повернення до звільненого Криму неминуче - батьки і їхні вихованці не сумніваються. У такому місці, плекаючи свої традиції, їм легше запасатися терпінням.

Ольга Петрів та Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Мотузяник: Географія ворожих провокацій розширилися на Маріупольському напрямку, поранено бійця
Наступний матеріал
Пішов з життя творець мільтфільмів "Вінні-Пух" і "Жив-був пес"

Фейгін: В інтересах Росії оголосити в Криму амністію

Кримчан шантажують, аби змусити іти на російські вибори – правозахисники

У колонії РФ без належної медичної допомоги помер українець, примусово переведений з Криму

Порошенко доручив Клімкіну поінформувати Москву про неможливість проведення виборів до Держдуми в Криму – Цеголко

Парубій: Російські окупаційні війська в Криму – явище тимчасове

До окупованого Криму на військові навчання прибув міністр оборони РФ