Протестувальники у Грузії
Протестувальники у Грузії 5.ua

"Це та сама червона лінія": грузинський політолог роз'яснив, чого саме вимагають протестувальники в Тбілісі

Депутат Держдуми Гаврилов у кріслі спікера парламенту Грузії – це та сама червона лінія, через яку грузинське суспільство не дасть просто так перейти, упевнений Васадзе

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" грузинський політолог Гела Васадзе розповів, чого вимагають мітингарі у Тбілісі та чим відрізняються Грузія й Україна в їхньому протистоянні з РФ.

"Є три вимоги. По-перше, відставка міністра внутрішніх справ. Друге: щоб негайно відпустили всіх затриманих (більша частина з них уже відпущена; йдеться про те, щоб усіх затриманих під час акції негайно відпустили). Їм присуджені адміністративні терміни від 3 до 15 діб. І третя вимога – політична: щоб Грузія перейшла на пропорційну систему виборів. Думаю, що і в нас, і у вас від мажоритарної системи треба відмовлятися", – говорить Васадзе.

Саме міністр внутрішніх справ несе політичну відповідальність за розгін демонстрації. Багато людей дістало поранення, в тому числі, дівчина і хлопець втратили око.

За словами політолога, грузинське суспільство до компромісів не готове: "Натиснувши на кнопку, сидячи у кріслі парламенту, пан Гаврилов запустив процеси, які, в принципі, й були. Просто була ілюзія така… Я нещодавно був в Україні, мені казали: "У вас російські туристи, російський бізнес є, росіяни купують квартири". Так, це все є… Щодо громадян РФ, прошу не проводити аналогій із вами – у вас інша ситуація. Наприклад, щодо мови, в нас такої проблеми не було ніколи. Паралелей із Україною проводити не варто, попри те, що в нас дуже багато спільного".

Він додав: "Та сама червона лінія – Гаврилов у кріслі спікера парламенту – через яку перейти просто не дасть суспільство. Хоч скільки було б туристів і людей, які хочуть придбати нерухомість у Грузії".

Крім того, Васадзе вважає, що обмеження Росії щодо Грузії досить однобокі.

"Може, Грузія небезпечна і для російського бізнесу? Наприклад, бізнесу в галузі мінеральних вод або енергетики. Можливо, ще небезпечніше – щоб вагони їздили грузинською залізницею і газ проходив по трубах на території Грузії… Якби наше керівництво поставило перед російським це питання, думаю, проблема з туристами була би швидко вирішена. Але в тих, хто є в нашому керівництві, в певній групі, свої інтереси також", – додає Васадзе.

Як повідомляв 5.UA, увечері 20 червня в Тбілісі учасники опозиційного мітингу увірвалися на територію парламенту Грузії. У внутрішній двір парламенту увійшли кілька сотень людей. Всього в акції протесту брали участь щонайменше п'ять тисяч осіб. Учасники акції вимагали відставки голови парламенту Іраклія Кобахідзе, голови МВС Георгія Гахарії і голови СГБ Вахтанга Гомелаурі через візит російських депутатів у Тбілісі. Пізніше поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ для розгону демонстрантів. Під час зіткнень постраждали 52 особи. 

Нагадаємо, причиною протесту стала участь російської делегації в засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я. Президент цього об'єднання – депутат Держдуми, член Комуністичної партії Федерації Сергій Гаврилов відкрив засідання у кріслі спікера грузинського парламенту. Напередодні він заявив про підтримку окупації Росією Цхінвальського регіону та Абхазії. А під час засідання звернувся до присутніх російською мовою. Його виступ перервали депутати опозиційних партій "Європейська Грузія" і "Єдиний національний рух". А посол України – Ігор Долгов – влаштував демарш і залишив залу. Після зриву засідання російська делегація в супроводі посиленої охорони терміново вилетіла з Грузії.

Довідка. Міжпарламентська асамблея православ'я – організація, створена в 1993 році з ініціативи грецького Парламенту. Провідна роль у ній належить Росії. В роботі асамблеї беруть участь парламентські делегації з 25 держав. Серед них – і Україна.

Попередній матеріал
Від 1 липня в Україні зростуть пенсії – але не в усіх
Наступний матеріал
Спецпідрозділ ЗСУ вперше в історії пройшов сертифікацію НАТО – Мілітарний портал

Обурені прихильники Саакашвілі намагалися силою прорватися до ЦВК

Кривава ніч у Тбілісі: у МЗС України розповіли, чи є українці серед постраждалих

"Більше схоже на агресію самого глави МВС Грузії": Бачо Корчілава розповів подробиці розгону в Тбілісі та можливі наслідки

Президент Грузії звинуватила Росію в організації протестів у Тбілісі

Через протести Грузію терміново покинула російська делегація

Проти мітингувальників у Грузії задіяли сльозогінний газ та гумові кулі – одна журналістка втратила око – відео