ЗСУ
ЗСУ 5 канал

"Це підхід НАТО": Михайло Самусь про розподілення функцій генштабу та головнокомандувача ЗСУ

Читайте по-русски
Структура відпрацьовувалася на Операції об'єднаних сил на Донбасі, заявив заступник директора центру досліджень армії

Розподілення функцій генштабу та головнокомандувача ЗСУ – це підхід, що існує в країнах НАТО. Це "5 каналу" повідомив, заступник директора центру досліджень армії Михайло Самусь. І роз'яснив, що й до чого.

"Розподілення функцій генерального штабу і головнокомандувача ЗСУ, а також об'єднано оперативного штабу об'єднаних сил – це є підхід, який прийнятий в країнах НАТО", – заявив Михайло Самусь.

Він також додав: "Суть в тому, що є головнокомандувач – це єдина особа, яка командує в ЗСУ. І є генштаб, який займається підготовкою збройних сил в звичайних умовах, скажімо так, і є об'єднано оперативний штаб і є об'єднані сили, командувач об'єднаних сил, який організовує операції об'єднаних сил. Тобто з тих сил, які готує генштаб. Він відповідає за їх готовність до виконання своїх завдань. А от об'єднані сили, об'єднаний оперативний штаб, він відповідає за проведення операцій. Тобто конкретна операція наприклад така, яка зараз на Донбасі, це якраз чудовий приклад. І фактично це і був пілотний проєкт, на якому відпрацьовувалася ця структура".

Також Михайло Самусь заявив, що генштаб з видами ЗСУ, тобто повітряні сили, сухопутні війська, військово-морські сили, аеромобільні війська, десантно-штурмові війська і сили спеціальних операцій, які готуються на постійній основі, мають річний план бойової оперативної підготовки. А є об'єднані сили, які виконують завдання в зоні операцій.

Нагадаємо, 28 березня президент Володимир Зеленський призначив генерал-лейтенанта Сергія Корнійчука начальником Генерального штабу Збройних Сил України.

Попередній матеріал
В Україні померли ще чотири людини, хворі коронавірусом – МОЗ (оновлені дані)
Наступний матеріал
У Києві вже 82 людини інфіковані коронавірусом: з них двоє – одужали
Loading...

У Міноборони запевняють, що армія буде забезпечена продуктами – за потреби залучать місцеву владу

"Буде бардак": реформа харчування ЗСУ в умовах карантину знову під загрозою – що цього разу

Окупанти обстріляли ділянку розведення на Донбасі – штаб ООС

COVID-19 на передовій: як військові допомагають мешканцям не допустити епідемії

У ЗСУ не зафіксовано жодного випадку коронавірусу – Міноборони

Чи готові бійці та військові медики до можливого поширення коронавірусу – репортаж із передової