Олександр Мусієнко
Олександр Мусієнко 5 канал

"Це не бюджет розвитку": влада майже не дає коштів на нову техніку для ЗСУ – Мусієнко

Читайте по-русски
Для покращення ситуації із військовою технікою держава має визначити ВПК локомотивом економіки, вважає експерт

Влада фінансує лише сьогоднішні потреби армії, але майже не вкладає кошти в закупівлю та створення нової техніки для ЗСУ, зазначає керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Про це він сказав в ефірі регіонального ток-шоу "Країна" на "5 каналі".

За його словами, потреби завтрашнього дня держава майже не фінансує: "Щонайменше 60-65% – це утримання того, що є – заробітні плати, житлово-комунальні послуги військових частин тощо. Приблизно 15-20% бюджету йде на підготовку особового складу, а решта – це державне оборонне замовлення. І ми прекрасно розуміємо, що це точно не бюджет розвитку", – говорить Мусієнко.

На думку експерта, треба поступово йти до того, щоб збільшувати бюджет розвитку: "От коли ми говоримо, що зараз гроші з Фонду боротьби з COVID-19 пішли на будівництво доріг, я прекрасно підтримую будівництво доріг, і вважаю, що це потрібна річ, але для цього в нас є Дорожній фонд", – сказав Мусієнко.

За його словами, для покращення ситуації із військовою технікою держава має визначити, що у нас військово-промисловий комплекс має бути локомотивом економіки: "Це ж технології подвійного призначення – це те, що можна продати армії, але технології використати в цивільному житті, і завтра продати телевізор чи планшет. І на це буде попит – це те, що могло б через 15-20 років вивести Україну на якісно інший рівень. Якби це було визначено пріоритетом, якби гроші йшли не на будівництво доріг, а сюди – на те, що дасть поштовх всьому", – вважає експерт.

Також Мусієнко оцінив, чи закладалися кошти на розвиток ВПК під час каденції минулої влади.

"Чи було це визначено кінцевим пріоритетом? Мабуть, ні. Але чи покращувалась ситуація в тому ж "Укроборонпромі"? Покращувалась. Ми ж побачили модернізацію, освоєння чогось нового, завод "Антонов" почав модернізацію літаків без російських технологій. Це все робилось, але ще не достатньо – ще треба зробити", – підсумував експерт.

Нагадаємо, у містечку Чугуїв, що на Харківщині, сталася авіатроща. Літак упав і одразу загорівся. Окрім екіпажу, на борту літака перебували курсанти Харківського університету Повітряних сил ЗС України – загалом 27 людей.

Унаслідок авіакатастрофи вижив лише один курсант: його накрило фюзеляжем, і вогонь не дістався до нього, тож він отямився та зміг покинути ту частину літака, яка палала у вогні.

Попередній матеріал
Колишній "слуга" Лерос заявив, що Тищенко готує напад на нього – ресторатор заперечує
Наступний матеріал
"Міцні господарники" чи "реальні клоуни": хто кого помножив на нуль – "Час Ч"
Loading...