Пенсійний фонд України
Пенсійний фонд України newscity.in.ua

Трирівнева пенсійна система: який щабель в Україні досі не працює

  Запустити другий рівень пенсійного страхування урядовці планують вже з початку нового року

  Накопичувальні пенсії в Україні мають запрацювати з 1 січня 2019 року. Нині триває законодавчий процес і вироблення концепції таких змін. Про це заявив заступник голови Пенсійного фонду Владислав Машкін на брифінгу, передає "Finance.UA".

  Як уточнив урядовець, чим меншою буде ставка, тим більшим буде період накопичення; чим вона буде більшою, тим меншим буде період накопичення (страхового стажу).

  "Але накопичувальна система повинна запрацювати. Закон про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, який був ухвалений 2003 року, задекларував утворення в Україні трирівневої системи пенсійного страхування. Перший рівень – солідарна система, яка зараз функціонує, третій рівень – система недержавного пенсійного забезпечення, яка також працює. Не введений тільки другий рівень. Закон передбачає, що він повинен бути введений з 1 січня 2019 року", – зазначив Машкін.

  Читайте також: В Україні хочуть ліквідувати управління Пенсійного фонду та видавати нові посвідчення

  Він також додав: "Зараз йде законопроектна робота. Є різні підходи. Робота проходить у НКЦПФР, окремі законодавчі ініціативи у народних депутатів. Тобто, зараз йде стадія вироблення концепції. Залежно від цього буде визначатися, коли ухвалюватиметься рішення, ставка внеску".

  Попередній матеріал
  Кубок світу з плавання: українець здобув перемогу
  Наступний матеріал
  Суд в окупованому Криму не задовольнив апеляцію Балуха на відмову в УДЗ