Роман Труба
Роман Труба Радіо Свобода/Andriy Dubchak

Труба розповів, коли Держбюро розслідування відкриє перші провадження

  ДБР вже розпочало свою роботу як державний орган, проте залишилося зробити декілька кроків, аби відкрити перші провадження

  Державне бюро розслідувань розпочне відкривати перші справи лише після обрання слідчих територіальних управлінь. Про це повідомив директор відомства Роман Труба під час засідання Комітету міністрів Ради Європи у Страсбурзі, зазначається на сайті ДБР.

  За його повідомленням, ДБР вже розпочало свою роботу як державний орган, проте залишилося зробити декілька кроків, аби відкрити перші провадження.

  "Я прошу вас уявити декілька цифр. Державне бюро розслідувань – це 1500 людей, кожен з яких має перемогти у відкритому конкурсі для того, щоб працювати в бюро. Для того, щоб це відбулося, ми оголосили найбільший в країні конкурс на 674 посади, який вже добігає кінця. Вже обрано 320 переможців конкурсу. Частина з них призначена на посаду. На завершальному етапі – співбесіди з кандидатами на посади слідчих територіальних управлінь бюро. Потрібно близько місяця, щоб завершити цей конкурс", – зазначив він.

  Труба вважає, що важливим кроком є передача матеріалів поліграфу 27 переможців конкурсу на керівні посади, який проводила зовнішня комісія. Також для функціонування ДБР необхідно внести зміни до Закону України "Про Державне бюро розслідувань", завершити формування територіальних управлінь та отримати приміщення, яке відповідає вимогам правоохоронного органу.

  "Я розумію, що не всі пункти буде виконано у найближчий час. У нас немає можливості чекати – ми розпочнемо роботу з тими ресурсами, які є: без відповідного приміщення, оперативних підрозділів та керівної ланки. Але з бажанням довести, що Державне бюро розслідувань розпочне роботу як правоохоронний орган. Це відбудеться у листопаді цього року одразу після призначення на посади слідчих територіальних управлінь", – підкреслив Труба.

  Як повідомляв 5.UA, 12 листопада, український парламент проголосував за Проект Закону "Про Державне бюро розслідувань".

  Попередній матеріал
  Мін'юст обмежив оформлення права власності
  Наступний матеріал
  Указ про припинення договору про дружбу з РФ набув чинності: що далі

  "Інформаційний вечір" з Романом Трубою на "5 каналі" – завершено

  На засіданні виникла суперечка: комісія повторно внесла 27 кандидатів на керівні посади у ДБР

  "Знищили результати проходження поліграфу": директор ДБР заявив, що не призначатиме 27 переможців конкурсу – подробиці

  Брифінг директора Державного бюро розслідувань Романа Труби у Києві – відео

  Мін'юст обмежив оформлення права власності

  "Урожайний день": на кордоні з Польщею вилучили 80 кг опіуму, а в "Борисполі" – 5 кг кокаїну