Роман Труба
Роман Труба president.gov.ua

"Знищили результати проходження поліграфу": директор ДБР заявив, що не призначатиме 27 переможців конкурсу – подробиці

Таке рішення Труба ухвалив "через недоліки конкурсу", зокрема конкурсна комісія знищила результати проходження кандидатами поліграфу

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба має намір відмовити конкурсній комісії у призначенні переможців на 27 керівних посад у територіальні управління відомства. Про це він заявив на прес-конференції в Києві, повідомляє "5 канал".

"Я сьогодні вирішив відмовити конкурсній комісії у призначенні кандидатів на 27 керівних посад", – сказав він.

Труба пояснив, що вирішив не призначати переможців конкурсу через знищення конкурсною комісією результатів проходження ними поліграфу, а також інші недоліки конкурсу.

Директор ДБР розповів, що серед переможців на керівні посади у 27 територіальних управлінь відомства опинилися фігуранти кримінальних справ про незаконне збагачення, кандидат, який "тісно спілкується з представниками сепаратистів", а також два куми, котрі "разом розпочинали свій робочий шлях, разом просувалися по професійній драбині".

"Про майно кандидатів, про гектари землі, про їхню приналежність до незаконного отримання коштів ми можемо говорити багато, але на все це повинна дати відповідь НАЗК. Відповіді на всі ці питання я, а також ви всі могли побачити і почути в результатах поліграфу. І я міг з'ясувати особисті, моральні, професійні і ділові якості кожного з кандидатів. Але відповіді було знищено. Раптово і в цей же день, коли було обрано переможців конкурсу", – пояснив Труба своє рішення.

Він додав, що конкурсна комісія не нестиме відповідальності за такі сумнівні призначення, натомість це ляже на плечі директора ДБР. 

Крім того, Труба заявив, що зовнішня конкурсна комісія перевищила свої повноваження, коли після призначення директорів бюро і його заступників взялася обирати інших керівників відомства.

Він сказав: "Зовнішня конкурсна комісія згідно з законом "Про Державне бюро розслідувань" обирає лише директора і його заступників. На тому їхні функції і повноваження завершуються. Комісія, яка обирала директора і заступників, виконала свою історичну місію. Проте ні. Вони обирають іще 170 осіб керівного складу. Це ті люди, про яких я не знаю і не можу нічого сказати, але за яких я буду нести відповідальність".

Труба також наголосив, що його рішення про непризначення 27 переможців конкурсу на посади керівників територіальних управлінь не вплине на запуск роботи ДБР у вересні 2018-го. Для цього він збирається призначити заступників керівників територіальних управлінь, яких обирає внутрішня конкурсна комісія.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Яхта, картини та коштовності: що знайшли під час обшуків в екс-податківців – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Волонтери перевтілили старенький ЗІЛ на стоматологічний кабінет для військових – чим обладнали автівку
Наступний матеріал
ХІІІ Нарада керівників закордонних дипустанов України: виступ Володимира Єльченка – відео
Loading...