Видобуток нафти
Видобуток нафти rbc.ua

"Транснєфть" виплатить компенсацію "Укртранснафті" за постачання неякісної сировини

  Читайте російською
  11 травня за рахунок звільнення однієї нитки "Дружби" був відновлений транзит до Європи

  Договір про компенсацію витрат за проведення нестандартних робіт із витіснення некондиційної нафти з нафтопроводу "Дружба" узгоджують "Укртранснафта" і російська "Транснєфть". Про таке повідомили на сторінці "Укртранснафти" в Facebook.

  "Оскільки врегулювання цього питання не передбачене чинною угодою про надання послуг з транзиту російської нафти, ... сторони погоджують додатковий договір до чинної угоди, згідно з яким буде відбуватися розрахунок, визначатися терміни й умови компенсації додаткових витрат АТ "Укртранснафта", – йдеться у тексті повідомлення.

  Крім того, там нагадали, що 11 травня за рахунок звільнення однієї нитки "Дружби" був відновлений транзит до Європи.

  У повідомленні наголосили на тому, що нафта з підвищеним вмістом хлорорганіки буде перекачуватися на європейські НПЗ партіями відповідно до узгодженого всіма зацікавленими сторонами графіком.

  "Повне прокачування некондиційної нафти Urals із території України до Угорщини і Словаччини може зайняти від чотирьох до шести місяців. Цей термін залежить від концентрації хлорорганічних сполук у залишках сировини", – зазначили в тексті.

  Як повідомляв 5.UA, втрати Білорусі від поставки "брудної" нафти з Росії складають сотні мільйонів доларів. Про таке заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко.

  Довідка: про постачання некондиційної нафти з Росії білоруська компанія "Білнафтохім" заявила 19 квітня. Тоді постачання сировини було припинено. Міністерство енергетики Росії визнало, що нафта була забруднена дихлоретаном. Загальний обсяг "брудної" нафти становить до 5 млн тонн. Російська компанія "Транснефть" заявила, що забруднення стало результатом умисних дій. Порушено кримінальну справу, затримано чотирьох осіб – керівників компаній, які, як стверджується, зливали забруднене паливо у трубопровід на одному з вузлів у Самарській області.

  Попередній матеріал
  "Євробляхери" мітингують під Радою – що вимагають цього разу
  Наступний матеріал
  "За суржик покарань не буде": у Верховній Раді роз’яснили деталі мовного закону

  Забруднена російська нафта вже дісталася України та Європи

  Збитки на сотні мільйонів доларів: Білорусь вимагатиме у РФ компенсації за неякісну нафту

  "Це було очікувано": в МЕРТ прокоментували російські санкції на постачання нафти

  "Інструмент тиску": Росія заборонила експорт нафти в Україну та ввела додаткові обмеження

  Ціни на нафту сягнули максимуму з листопада 2018 року

  У "Нафтогазі" повідомили, на скільки Україна скоротила імпорт газу