Видобуток нафти
Видобуток нафти rbc.ua

"Це було очікувано": в МЕРТ прокоментували російські санкції на постачання нафти

  Читайте по-русски
  Найближчим часом Мінекономрозвитку – спільно з іншими органами державної влади – обговорять додаткові дії щодо мінімізації можливих негативних наслідків для економіки

  Запровадження Росією заборони на експорт нафти та нафтопродуктів до України – було очікуваним кроком, хоча й потребує додаткового обговорення заходів задля мінімізації наслідків. Про це мовиться у повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

  "18 квітня 2019 року уряд Російської Федерації ввів нові економічні санкції проти України (запроваджена заборона ввезення з України до Росії таких товарів як паперова продукція, товари легкої промисловості, металургійна продукція, продукція машинобудування, а також обмежені поставки з Росії в Україну нафти та нафтопродуктів). Зазначаємо, що такі кроки з боку Російської Федерації є очікуваними", – йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що найближчим часом Мінекономрозвитку спільно з іншими органами держвлади – Міністерством енергетики та вугільної промисловості, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Державною фіскальною службою тощо – планує провести додаткову оцінку запроваджених РФ обмежень. Крім того – обговорять додаткові першочергові дії щодо мінімізації можливих негативних наслідків для української економіки.

  Наголошується, що протягом останніх років Кабінет Міністрів спрямував зусилля на нарощування обсягів внутрішнього виробництва та переорієнтацію експорту на внутрішній ринок і диверсифікацію напрямів поставок з інших країн, переважно ЄС.

  "Результати такої роботи наочно демонструють показники зовнішньої торгівлі. Експорт товарів з України до Росії у 2018 році зменшився на 7,2% або на $282,4 млн і становив $3,7 млрд. Частка Росії в загальному обсязі експорту товарів з України зменшилася до 7,7% порівняно з 9,1% у 2017 році. Частка Росії в загальному обсязі імпортних надходжень до України також поступово зменшується (у 2017 році становила 14,5%, а у 2018 році 14,2%)", – наголошується у повідомленні.

  Водночас, за даними МЕРТ, зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг з країнами Євросоюзу протягом 2018 року збільшився на 13,4% і становив $49,3 млрд. Частка країн Європейського Союзу в товарообігу за підсумками минулого року становила 41,1%.

  Нагадаємо, напередодні уряд Росії заборонив експорт російської нафти й нафтопродуктів в Україну.

  Попередній матеріал
  "Не покращить ситуацію з безпекою": Порошенко виступив проти легалізації короткоствольної зброї
  Наступний матеріал
  Кадиров і пропагандистка Скабєєва після дебатів похвалили Зеленського
  Loading...