antikor.com.ua

Торгівельні гіганти Metro та Ашан порушують санкційні заборони, працюючи в анексованому Криму – ЗМІ

У компаніях стверджують, що магазини в Криму перебувають під управлінням незалежних російських філії та не підпадають під дію санкцій ЄС

Європейські торговельні мережі Metro та Auchan продовжують торгувати в окупованому Росією Криму в обхід санкцій ЄС. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Reuters.

Зокрема, за даними джерел, які займаються транспортуванням товарів, продукція для торговельних мереж прибуває поромом через порт в Керчі. Водночас, як відомо, європейським компаніям заборонено вести справи з керівництвом порому і портом через санкції ЄС, введені проти РФ після анексії Криму.

Натомість, представники Metro та Auchan заявили, що вони не порушують санкції, адже магазинами керують їхні російські філії, які не підпадають під дію санкцій ЄС.

Як зазначили у порту Керчі, порт контролює лише доставку товару, а не вантаж, і перенаправляють із цим питанням до оператора порома. Водночас оператор зазначає що не має контрактів із цими рітейлерами та не знає, чи використовують вони пороми для доставки товарів на окупований Росією півострів.

Як пояснюють юристи, доставка товарів до Криму стала можливою завдяки "сірій зоні" режиму санкцій через те, що характер відносин між материнськими компаніями та субпідрядниками часто складно визначити.

obozrevatel.ua

У відповідь на запит Reuters, компанії Metro і Auchan не заперечили інформацію про те, що їхні товари переправляють поромом через Керченську протоку. Так, представник Metro повідомив, що магазини в Криму перебувають під управлінням незалежних російських організацій та співробітників, які не підпадають під дію санкцій ЄС. 

"Metro повністю усвідомлює і притримується законів і правил ЄС, і, в цьому конкретному випадку застосовуваних санкцій", - зазначили в компанії.

Зі слів чиновника Євросоюзу, за відсутності торговельного ембарго дуже складно розрізнити їх дотримання та недотримання. Крім того, як зазначила речниця Єврокомісії Майя Косьянчич, за дотримання обмежувальних заходів відповідають уряди країн-членів.

За даними видання, транспортні компанії, які обслуговують мережі Auchan та Metro завантажують товари у дистрибуційних центрах в Росії, і згодом переправляють їх поромом до Керчі, звідки вже розвозять до торговельних мереж окупованого півострова.

"У цілому, компанії можуть бути притягнуті до відповідальності, якщо вони доручили їхнім місцевим представникам діяти в проти санкцій", - зазначив партнер юридичної фірми Dentons Артем Жаворонков. 

Дивіться також: Байден заявив, що п'ять європейських країн готові зняти санкції з РФ прямо зараз

Попередній матеріал
Франція передала до лікарень Дніпра комфортних медичних меблів на €10 тисяч
Наступний матеріал
Голівудські кіноактори записали відео, в якому виступили проти Трампа

Байден заявив, що п'ять європейських країн готові зняти санкції з РФ прямо зараз

Україна готує новий санкційний список з підприємствами ВПК РФ та авіперевізниками – АПУ

У США суттєво розширили перелік російських компаній, що потрапили під санкції

Кабмін продовжив та розширив санкційний список осіб, що підтримують агресію РФ