Юрій Гримчак
Юрій Гримчак 24tv.ua

Тізенгаузен пояснив, чому справа Гримчака може стати прецедентом в Україні

Читайте по-русски
Експерт зауважив, що в Україні поки що жоден топчиновник не був засуджений за хабар

В ефірі "5 каналу" експерт з управління репутацією Борис Тізенгаузен оцінив, наскільки правдоподібними є те, що заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак має стосунок до видачі дозволу на будівництво на історичний території столиці.

"У те, що представник одного міністерства може впливати на інше міністерство і домовлятися, я абсолютно вірю. В цьому кожен може переконатися, зайшовши в низку урядових кафе. Там "рішали" різних рівнів сидять і не дуже приховуючи кажуть, хто де і в якому міністерстві може "порішати", навіть не будучи на посадах. Оцей "інститут рішалова" у нас дуже розвинений і щільні родинні чи дружні зв’язки одних міністрів з іншими дають підстави говорити про те, що так, справді, в нас є персонажі, які можуть впливати не на своє міністерство. І навіть не працюючи у міністерстві, можуть значно впливати на рішення того чи іншого держслужбовця. Тому саме в цю модель я готовий повірити. Без прізвища Гримчака – можна підставляти будь-які інші прізвища. Цей інститут у нас працює і працював завжди", – сказав експерт.

Він додав: "Те, що саме Гримчак був затриманий, те, що йому зараз інкримінують – хабар у 1,1 млн доларів – я теж можу повірити в такі суми, тому що наші забудовники, які просять виділити міста під забудову у місцях, де не можна будувати, змінити призначення, підправити документи – це теж можливо. В нас величезна кількість законсервованих будівництв, які не змогли владнати це питання, але вже почали будуватися в історичних місцях. Тому все це, на жаль, працює".

Він також сказав, що все ж хоче почути, що скаже про ситуацію сам затриманий.

"Що стосується самого Гримчака – я все-таки хочу почекати детальних пояснень. Може, від самого Гримчака чи від його помічників. Як я дізнався, в нього їх достатня кількість. Тому почекаймо інформації. Те, що є зараз – якщо так воно і є, то це може стати прецедентом, тому що я нагадаю: за останні роки на моїй пам'яті, жоден топчиновник не був засуджений ні за хабарі, ні за перевищення службових повноважень, ні за інші махінації. Тому, якщо буде доведена провина Гримчака, то це загалом хороші починання. Але як показує практика, захист у таких випадках завжди сильніший, ніж обвинувачення. Тобто справа фактично розвалюється в суді. Тому давайте стежити за розвитком подій".

Як повідомляв 5.UA, напередодні силовики затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака. Йому та помічнику інкримінують привласнення та заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. За версією слідства, в шахрайський спосіб фігуранти хотіли отримати 1,1 млн дол. США.

Натомість дружина Гримчака у спілкуванні ЗМІ наголосила: справа сфальсифікована, і відкинула всі звинувачення.

Ситуацію також прокоментував і адвокат Гримчака. "Кримінальне провадження справді зареєстроване в лютому 2014 року. Що з ним відбувалося весь цей час – не зрозуміло. Але реєстрація, безумовно, бентежить. Яка стаття, хто розслідує, що трапилося, яка фабула виробництва – взагалі нічого не зрозуміло. Я думаю, що ми найближчим часом зустрінемося в суді", – сказав адвокат Фелікс Кашарський.

Читайте також: Луценко і МінТОТ прокоментували затримання Гримчака – що говорять. 

Попередній матеріал
Порушення прав і проблеми зі здоров'ям: МЗС вимагає від Росії звільнити кримських політв'язнів
Наступний матеріал
У новій Верховній Раді планують створити 23 комітети – без окремого з питань ветеранів (список)
Loading...