cerkva.io.ua

"Терор і хаос": Росія провокує нову релігійну війну у світі – аналітик

  Читайте по-русски
  За словами Олександра Коваленка, провокації спецслужб РФ під виглядом “радикальних місцевих православних” проти турків і турецьких святинь можуть проявитися в Україні, Болгарії, Сербії, Греції, Чехії тощо

  Напад на мечеть у Греції може стати першим у низці актів вандалізму, стимульованих російськими спецслужбами для розпалювання релігійної конфронтації. На цьому наголошує військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, повідомляє "Духовний фронт України".

  "Схоже, російські реваншисти в особі РПЦ та силових структур, які їй сприяють, вирішили форсувати новий проєкт з атаки на авторитет Вселенського патріарха Варфоломія, спровокувавши тим самим не тільки розкол у православному світі, а й новий релігійний конфлікт", – зазначає автор.

  "Менш ніж за тиждень було відзначено як мінімум дві чітко помітних ознаки розпочатої гри Данилового монастиря. Перший – це вихід на арену політичних маріонеток Кремля, на українському медійному арені, в особі афілійованих структур, які через ситуацію з собором Святої Софії намагаються вбити клин між Україною і Туреччиною. Але головне в цьому виході не те, що це констатація факту залучення проросійських політичних сил у цій грі, а те, що за подібним словоблуддям можуть послідувати акції фізичного характеру", – переконаний аналітик.

  За його словами, провокації російських спецслужб під виглядом "радикальних місцевих православних" проти турків і турецьких святинь можуть проявитися в Україні, Болгарії, Сербії, Греції, Чехії тощо.

  "І ось... 14 липня в Греції вже було скоєно напад вандалів на мечеть Куршум у місті Трікала. Даний інцидент відразу ж пов'язали з рішенням президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана перетворити собор Святої Софії в Стамбулі на мечеть. Тобто провокації та напади вже почалися, але до них ми ще повернемося, адже слід згадати і другу ознаку розпочатої масштабної гри проти Фанара", – пише Олександр Коваленко. 

  За його словами, у Даниловому монастирі розкручують тему про скликання "Аммана 2.0", чергового розкольницького зльоту в Йорданії, під патронатом РПЦ:

  "Минулий, як ви пам'ятаєте, зазнав тотального фіаско, але в світлі нових подій Москва побачила реальні шанси, на ґрунті релігійних протиріч довести розпочате, розкол у православному світі, до кінця і перехопити першість у Фанара. І допоможуть їй у цьому не тільки інформаційні маріонетки і балакучі голови, а й споконвічні супутники російської агентури по світу – терор і хаос".

  Він пояснює, що Греція була обрана в цьому проєкті як перший сірник не випадково:

  "Перш за все не забуваємо, наскільки напружені відносини у Греції з Туреччиною. Так само в цій історії слід враховувати і той фактор, що Варфоломій за етнічним походженням – грек. І, безумовно, третій момент – досить щільна агентурна мережа та вплив російських спецслужб у Греції. Нагадаю, що саме з Греції були вислані в 2018 році представники російських спецслужб за спроби підкупу і впливу на місцеву православну церкву".

  "Але не тільки Греція, а й інші країни православного світу, у яких присутність російських спецслужб нітрохи не менша, ніж у цій південноєвропейській країні, можуть стати плацдармом для провокацій і погромів мусульманських святинь. Аналогічні акти терору можуть себе проявити і в ісламському світі, де російські спецслужби у спадок від СРСР отримали контакти і контроль над низкою радикальних груп", – припускає пан Коваленко.

  Він нагадує, що для російських "шісток" не проблема провести теракт, наприклад, у Стамбулі: яскравим прикладом була атака на Стамбульський аеропорт у 2016 році під виглядом ІГІЛ і керівництвом агента російських спецслужб Ахмеда Чатаєва ("Однорукий"), якого потім грузинські спецслужби ліквідували в Тбілісі.

  "Тож російські спецслужби найближчим часом можуть каталізувати релігійну війну, по черзі стимулюючи акти насильства, через своїх маріонеток як у православних країнах, так і мусульманських. Паралельно з актами насильства буде проводитись і інформаційна компанія з розхитування Фанара і зміщення авторитету влади до Данилового монастиря. У підсумку, апогеєм цього проєкту може стати пряма загроза життю Вселенського патріарха, як це було, наприклад, напередодні надання Томосу про автокефалію ПЦУ. Тоді Вселенського Патріарха посилено охороняли в зв'язку із загрозою його життю з боку російських спецслужб", – пише Олександр Коваленко.

  Попередній матеріал
  Уряд Ізраїлю затвердив угоду про будівництво газопроводу в Європу
  Наступний матеріал
  Кличко заявив про відновлення роботи шести санаторіїв для дітей
  Loading...