sai.gov.ua

Термін дії водійських прав: у МВС розповіли про зміни

Представник відомства підкреслив, що зміни спрямовані не на те, щоб преревіряти і перескладати іспити, а йдеться про контроль та перевірку психофізичного стану

У четвер, 9 лютого 2017 року, в ефірі "Час: Online" на сайті 5.UA керівник головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій прокоментував інформацію про те, що МВС планує скоротити термін дії водійських посвідчень з 30 до 5-15 років та переглянути категорії транспортних засобів, яка нещодавно з'явилася у ЗМІ.

"Це – неправда. По-перше, МВС не має таких повноважень, щоб щось вирішувати. Ми маємо наші напрацювання передати до Кабміну, після передачі Кабмін розгляне ці пропозиції, а вже рішення Кабміну та проект змін до закону буде направлений до профільного транспортного комітету і тільки після цього Верховна Рада буде приймати чи не приймати зміни", – заявив Владислав Криклій.

Він додав: "Але дійсно, існує директива ЄС, багато експертів говорили, що вона носить рекомендаційний характер, необов'язково виконувати , але це трохи нісенітниця та нонсенс, тому що всі країни-члени ЄС її виконали, а ми знову-таки будемо відокремлені. Але якщо ми вже обрали шлях інтегрування в Європу, то, відповідно, треба притримуватися єдиних стандартів. У будь-якому випадку, закон зворотної дії не має, відповідно людям, у яких є наявні національні водійські посвідчення, їм нема за що хвилюватися", – додав Криклій.

За його словами, заміна водійських прав буде стосуватися тих людей, які після змін до закону будуть вперше отримувати права, або здійснювати їх заміну в разі позбавлення.

"Це направлено не задля того, щоб перевіряти, перескладати іспити, так як всі захвилювалися. В першу чергу мова тут іде про контроль та перевірку психофізичного стану. Мабуть, всі розуміють, що коли людям видавалися безстрокові водійські посвідчення, а реєстрів МОЗ як не було, так на сьогодні і немає. Нам не зрозуміло зовсім, що з людиною може трапитися за цей час: людина може втратити зір, слух чи отримати інвалідність, але вона все ж залишається керманичем відповідно до свого водійського посвідчення, то це створює загрозу не тільки для нього, а й для інших учасників дорожнього руху", – заявив керівник головного сервісного центру МВС.

Владислав Криклій у ході розмови зазначив, що Україна має найгіршу статистику в Європі – у країні дуже велика смертність та кількість загиблих людей на дорогах щорічно перевищує кількість втрат на Сході під час бойових дій. Тому, за словами Криклія, говорити, що заміна водійських прав робиться задля "змін папірців", не варто.

"Після відповідних змін законодавства буде доведено до МОЗ внести відповідні зміни до їх профільних постанов, і це вже буде не та класична довідка, яка в собі вміщувала купу абсурдних перевірок. Але банальні та зрозумілі речі, як окуліст, психологічна адекватність людини і найголовніше – створення реєстру, який дозволяє одразу онлайн отримати інформацію про те, що людина може керувати або не може керувати. Відповідно, якщо людина стоїть на обліку в психлікарні, в центрі наркології", – додав Владислав Криклій.

Керівник головного сервісного центру МВС зазначив, що найбільша увага буде приділятися саме професійним водіям – важковагового транспорту та автобусів (категорії С, D). Для таких категорій перевірка буде здійснюватися раз на 5 років, за новими водійськими посвідченнями. У свою чергу, заміна по легкових авто  – раз на 15 років.

"Умовно кажучи, людина, яка складає іспит, отримує водійське посвідчення у 2018 році, то вона буде змушена пройти повторно психофізичний огляд і зробити заміну водійського посвідчення у 2033 році.  Дуже великий відрізок часу і протягом нього може багато чого змінитися як у Європі, так і в змінах якихось директив у законодавчому полі в європейських країнах", – підсумував Владислав Криклій.

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві внутрішніх справ мають намір зобов'язати водіїв проходити медичний огляд щоп'ятнадцять років, адже на сьогодні в Україні існує велика проблема з медичними довідками і з небезпекою для громадян.

Дивіться повну версію інтерв'ю з керівником Головного сервісного центру МВС Владиславом Криклієм: 

Попередній матеріал
Прес-конференція заступника генсекретаря НАТО та прем'єр-міністра України – відео
Наступний матеріал
Ізраїльське курортне місто обстріляли з ракет – у мережі з'явилося відео

У водійських посвідченнях можуть з’явитися додаткові категорії – МВС

"Є чинні законні норми" – Аваков роз'яснив, чи доведеться українцям змінювати водійські посвідчення кожні 5 років

У МВС пояснили, що саме планують змінити у користуванні водійськими посвідченнями