Управління безпеки дорожнього руху

У МВС пояснили, що саме планують змінити у користуванні водійськими посвідченнями

Йдеться не про періодичну переекзаменовку водіїв, а про періодичний медичний огляд, наголосили у міністерстві

У Міністерстві внутрішніх справ мають намір зобов'язати водіїв проходити медичний огляд щоп'ятнадцять років, адже на сьогодні в Україні існує велика проблема з медичними довідками і з небезпекою для громадян. Про це в коментарі УНІАН повідомила заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва. 

За її словами, наразі у МВС працюють над гармонізацією українського законодавства із законодавством країн Європейського Союзу, оскільки такі зобов'язання взяла на себе Україна під час підписання угоди про асоційоване членство в ЄС. "Мова йде про імплементацію директив Європейського Союзу, які стосуються перевезення небезпечних вантажів, а також щодо водійського посвідчення", – сказала Дєєва.

Вона також роз'яснила: "Коли ми говоримо про водійське посвідчення, то мається на увазі, по-перше, повний його захист від підробки, по-друге – екзаменаційна система, яка має стимулювати людину до чесного складання іспиту, по-третє, це перегляд класифікації категорій та підкатегорій транспорту, а по-четверте, – це те, що викликало певне занепокоєння – це термін дії водійського посвідчення. Тут я хочу сказати, що мається на увазі перегляд стану здоров'я водія, оскільки на сьогодні в Україні існує велика проблема з медичними довідками і з небезпекою для громадян, особливо від транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі або людей", – сказала Дєєва. Вона також наголосила, що йдеться не про періодичну переекзаменовку водіїв, а про періодичний медичний огляд.

Дивіться також фотогалерею про блокування власниками іноземних автівок в'їздів у Київ 24 січня 2017 року. 

Затор і палання шин: Як власники авто з іноземною реєстрацією блокували в'їзди до Києва

/
/
/
/
/
/
/
/

При цьому пропонується, що для водіїв категорії "В" встановити періодичність медогляду раз на 15 років, а для водіїв, які перевозять людей або небезпечні вантажі, цей термін буде коротшим. Також у МВС додали, що наразі нововведення в сфері Правил дорожнього руху обговорюється на рівні МВС, комітетів парламенту, а також громадського сектору. Лише після цього напрацьовані документи будуть винесені на обговорення у Верховну Раду. "У лютому, на початку березня, ці законопроекти будуть направлені до парламенту", – зауважила вона.

Як повідомляв 5.ua, МВС планує скоротити термін дії водійських посвідчень з 30 до 5-15 років, переглянути категорії транспортних засобів згідно з вимогами ЄС та запровадити мікрочіп як складову частину посвідчення водія.

Попередній матеріал
Механізм відшкодування ПДВ буде зведено до кількох кроків – Мінфін
Наступний матеріал
Рекордний ПДВ: Українці задекларували у січні 22,4 млрд грн
Loading...