Посвідчення водія
Посвідчення водія 5.ua

У водійських посвідченнях можуть з’явитися додаткові категорії – МВС

Для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується поява мікрочіпа

У другій половині 2017 року Міністерство внутрішніх справ планує подати на розгляд профільного комітету Верховної Ради законопроект, відповідно до якого у посвідченнях водія з’являться додаткові категорії. Питання можливого впровадження змін у законодавство щодо водійських посвідчень детально пояснили в Головному сервісному центрі МВС.

Так, за даними відомства, водії категорії В зможуть користуватися своїм посвідченням водія 15 років, а от водії категорії С і D не менше 5 років. При цьому уточнюється, що водіям легкових авто необхідно буде пройти тільки медичний огляд для перевірки своєї психофізичної відповідності.

"У процесі напрацювань знаходиться питання про підтвердження практичних і теоретичних навичок водіїв, правда, це буде стосуватися виключно профільних категорій", – уточнили в сервісному центрі.

При цьому наголошується, що ухвалений у майбутньому закон не матиме зворотної сили. Це означає, що ті водії, які на момент вступу в силу нових правил мали водійське посвідчення з терміном дії на 30, 50 років і безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до зазначеного в них строку.

У МВС також пояснили, що структура в цілому працює над системою змін у площині отримання водійського посвідчення. Процес включає розробку нових екзаменаційних білетів, встановлення фото і відеофіксації під час складання іспитів.

Дивіться також фотогалерею, як власники авто з іноземною реєстрацією блокували в'їзди до Києва.

Затор і палання шин: Як власники авто з іноземною реєстрацією блокували в'їзди до Києва

/
/
/
/
/
/
/
/

Відзначається, що важливим стане саме підтвердження психофізичного стану людини, який впливає на здатність безпечно користуватися машиною. Крім того, для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується поява мікрочіпа, сказав керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. Законопроект планують подати на розгляд профільного комітету Верховної Ради у 2017 році.

"У МВС радять громадянам не переживати щодо майбутніх нововведень. Всі законодавчі ініціативи знаходяться на стадії розробки, будуть ретельно підготовлені, винесені на обговорення, і лише потім введені в дію. Громадянам буде надано зрозумілі роз'яснення, а пропозиції будуть мати виключно позитивний характер у площині дотримання водіями правил дорожньої безпеки", – резюмували у відомстві.

Як повідомляв 5.ua, вчора, 25 січня 2017 року, у МВС заявили, що мають намір істотно скоротити термін дії водійських посвідчень.

Попередній матеріал
Порошенко підписав закон про допуск іноземних підрозділів на територію України для військових навчань у 2017 році
Наступний матеріал
ПАРЄ засудила РФ за терористичну діяльність в Україні – декларація
Loading...

Поліцейські забрали у Туки водійське посвідчення через ДТП

Українці, які живуть в Італії, зможуть поміняти своє посвідчення водія на італійське

Україна та Італія підписали угоду про взаємне визнання та обмін водійських посвідчень