Посвідчення водія
Посвідчення водія 5.ua

У водійських посвідченнях можуть з’явитися додаткові категорії – МВС

Для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується поява мікрочіпа

У другій половині 2017 року Міністерство внутрішніх справ планує подати на розгляд профільного комітету Верховної Ради законопроект, відповідно до якого у посвідченнях водія з’являться додаткові категорії. Питання можливого впровадження змін у законодавство щодо водійських посвідчень детально пояснили в Головному сервісному центрі МВС.

Так, за даними відомства, водії категорії В зможуть користуватися своїм посвідченням водія 15 років, а от водії категорії С і D не менше 5 років. При цьому уточнюється, що водіям легкових авто необхідно буде пройти тільки медичний огляд для перевірки своєї психофізичної відповідності.

"У процесі напрацювань знаходиться питання про підтвердження практичних і теоретичних навичок водіїв, правда, це буде стосуватися виключно профільних категорій", – уточнили в сервісному центрі.

При цьому наголошується, що ухвалений у майбутньому закон не матиме зворотної сили. Це означає, що ті водії, які на момент вступу в силу нових правил мали водійське посвідчення з терміном дії на 30, 50 років і безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до зазначеного в них строку.

У МВС також пояснили, що структура в цілому працює над системою змін у площині отримання водійського посвідчення. Процес включає розробку нових екзаменаційних білетів, встановлення фото і відеофіксації під час складання іспитів.

Дивіться також фотогалерею, як власники авто з іноземною реєстрацією блокували в'їзди до Києва.

Затор і палання шин: Як власники авто з іноземною реєстрацією блокували в'їзди до Києва

/
/
/
/
/
/
/
/

Відзначається, що важливим стане саме підтвердження психофізичного стану людини, який впливає на здатність безпечно користуватися машиною. Крім того, для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується поява мікрочіпа, сказав керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. Законопроект планують подати на розгляд профільного комітету Верховної Ради у 2017 році.

"У МВС радять громадянам не переживати щодо майбутніх нововведень. Всі законодавчі ініціативи знаходяться на стадії розробки, будуть ретельно підготовлені, винесені на обговорення, і лише потім введені в дію. Громадянам буде надано зрозумілі роз'яснення, а пропозиції будуть мати виключно позитивний характер у площині дотримання водіями правил дорожньої безпеки", – резюмували у відомстві.

Як повідомляв 5.ua, вчора, 25 січня 2017 року, у МВС заявили, що мають намір істотно скоротити термін дії водійських посвідчень.

Попередній матеріал
Порошенко підписав закон про допуск іноземних підрозділів на територію України для військових навчань у 2017 році
Наступний матеріал
ПАРЄ засудила РФ за терористичну діяльність в Україні – декларація
Loading...
Поліцейські забрали у Туки водійське посвідчення через ДТП

Поліцейські забрали у Туки водійське посвідчення через ДТП

Українці, які живуть в Італії, зможуть поміняти своє посвідчення водія на італійське

Українці, які живуть в Італії, зможуть поміняти своє посвідчення водія на італійське

Україна та Італія підписали угоду про взаємне визнання та обмін водійських посвідчень

Україна та Італія підписали угоду про взаємне визнання та обмін водійських посвідчень