.
. 5 канал

"Теоретик рейдерського руху": як Портнов будував схеми з узаконення захопленого майна – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Саме Портнов поставив на потік перерозподіл власності за допомогою третейських судів – фактично громадських організацій із правом виносити господарські рішення, кажуть експерти

Колишній перший заступник глави адміністрації Віктора Януковича – Андрій Портнов – будував схеми, які узаконювали захоплення майна і збагачували близьке до нього коло людей. Про це йдеться у черговому випуску проєкту журналістських розслідувань "Спостерігач".

"У добре відомому фільмі "Хрещений батько" є видатна фраза: "Один юрист з паперами може вкрасти більше, ніж сто громил з автоматами". І видатна роль Андрія Володимировича Портнова полягає в тому, що він не просто практик, а він видатний теоретик рейдерського руху", – констатує правозахисник Юрій Спектор.

Експерти кажуть, саме Портнов поставив на потік перерозподіл власності за допомогою третейських судів – фактично громадських організацій, утім із правом виносити господарські рішення. Зміни до законодавства, ініційовані Портновим, майже унеможливили скасування їхніх рішень та скоротили терміни оскарження.

"Крім схеми з третейськими судами, була ще інша схема, яка і діяла, і діє зараз. Вона називається на такому слензі "просужувати". Що таке "просужування"? Це приблизно те саме, як із третейськими судами, тільки використовуються суди звичайні", – каже Спектор.

Він має на увазі схему із узаконення вкраденого майна через судові рішення. Приклад: за сумнівних обставин привласнено будівлю. З часом її можуть повернути через суд. Не чекаючи цього, аферисти самі подають позов проти самих себе – але навмисно погано виписаний. Відтак суд ухвалює рішення про законність афери – і все, крапка, справу зроблено.

Раніше 5.ua повідомляв про те, як ДБР закриває очі на погрози Портнова прокурору ГПУ. Справу про погрози не просто загальмували – прокурора самого намагаються зробити винним.

Попередній матеріал
У "ЄС" вимагають створити комісію з розслідування касетного скандалу і відсторонити від посад усіх його фігурантів – заява
Наступний матеріал
Окупанти утримують у Криму понад сотню політв'язнів
Loading...