Володимир Гройсман
Володимир Гройсман
Урядовий портал

"Системне підвищення": Гройсман розповів про нові можливості пенсійної реформи

В уряді нині працюють над питанням підвищення пенсій тим категоріям населення, виплати яким "були копійчані"

Пенсійна реформа в Україні дозволила відкрити нові можливості системного підвищення виплат, зокрема для військових пенсіонерів та пенсіонерів із великим стажем. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає прес-служба уряду.

"Це (все, що зроблено) не означає, що у 2017 -2018 році ми провели перерахунок і крапка. Ні! Ми відкрили можливості для системного підвищення виплат для громадян", – зазначив очільник Кабміну.

Він також уточнив: "Зараз ми вирішуємо питання підвищення пенсій тим, хто мав стаж, але виплати були копійчані. Це колгоспники, ті, хто працював в тіні за мінімальні кошти, тощо. Серйозне питання, і ми дамо відповідь".

Як нагадали у прес-службі Кабінету міністрів, пенсійну реформу розпочали восени 2017 року, і вже у жовтні торік підвищення пенсій отримали майже 10 млн пенсіонерів. У квітні цього року було реалізовано другий крок реформи – осучаснено виплати військовим пенсіонерам.

"Це стало можливим за рішенням уряду. Понад 500 тис. пенсіонерів отримали підвищені пенсії та компенсації. Середній розмір збільшення склав 1500 грн", – зазначається в повідомленні.

Загалом же пенсійна реформа передбачає такі ключові новації:

  • збереження віку виходу на пенсію;
  • скасування зрівняйлівки, що є справедливим щодо людей з великим трудовим стажем;
  • скасування оподаткування пенсій та скасування спеціальних пенсій;
  • встановлення механізму автоматичного осучаснення пенсій, що знімає будь-які політичні маніпуляції у системі пенсійних виплат.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Смерть стає бажаною": політв'язень Клих з колонії написав російському журналісту-опозиціонеру
Наступний матеріал
У понеділок до України завітає справжнє літо – синоптики