Олександр Сирський зробив першу офіційну заяву після призначення на посаду головнокомандувача ЗСУ. Каже, на порядку денному – нові завдання. Насамперед це детальне планування дій усіх органів військового управління з урахуванням потреб фронту в новітній зброї. Та найшвидший і раціональний розподіл і доставка всього необхідного для бойових частин. Яким головнокомандувачем буде генерал-полковник Сирський, якого в медіа називають улюбленим генералом президента Зеленського, а мережі вже встигли розкритикувати – журналістка "5 каналу" Ганна Рибалка розбиралася.
Перша заява на посаді головнокомандувача. Олександр Сирський після призначення окреслив головні завдання, які стоять перед української армією.
"На порядку денному – нові завдання. Насамперед це чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з'єднань і частин з урахуванням потреб фронту в новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів. Найшвидший і раціональний розподіл та доставка всього необхідного для бойових частин були і залишаються основними завданнями військової логістики", – заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Також новопризначений наступник Залужного заявив про роботу штабів – каже, що саме кваліфікація особового складу органів військового управління є вирішальною для розробки й успішної реалізації задумів та планів. А життя і здоров’я військовослужбовців, запевнив, завжди були та є головною цінністю української армії. Напередодні про досвід генерал-полковника у зверненні сказав президент.
"Він має успішний досвід захисту. Провів київську оборонну операцію. Має успішний досвід наступу харківської визвольної операції. Я призначив генерал-полковника Сирського головнокомандувачем Збройних сил України. Ми всі пишаємося нашою армією. І ми повинні зробити все, що від нас залежить, аби українська армія стала армією-переможцем", – зазначив президент України Володимир Зеленський.
Олександрові Сирському – 58 років. Народився в росії. У 1986-му закінчив московське вище загальновійськове командне училище. У 1996-му році закінчив з відзнакою Академію ЗСУ. А пізніше – Національну академію оборони України – із золотою медаллю.
Майбутній головнокомандувач був комбригом 72-ї бригади. Під час російсько-української війни, зокрема бойових дій на сході, був начальником штабу антитерористичної операції. Взимку 2015-го був одним із головних командирів під час кровопролитних боїв за Дебальцеве. Він же координував вихід українських військових з Дебальцевого. За бої на Дебальцевському плацдармі Олександр Сирський нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня й згодом дістав звання генерал-лейтенанта.
З 2017 року Сирський – командувач усіх сил АТО на сході. Згодом – Операції об'єднаних сил.
Від серпня 2019-го Олександр Сирський очолив Сухопутні війська. Він – Герой України. Політолог Ігор Рейтерович вважає, що, попри бойовий досвід, новому головкому не уникнути політичного шлейфу, на тлі якого його призначили.
"Пану Сирському тут не позаздриш. Тому що тепер будь-які його дії впродовж певного періоду часу – позитивні, негативні, – вони всі будуть сприйматися через призму політичного оцього рішення, яке ухвалив верховний головнокомандувач. Йому додатково треба буде нести оцей політичний дах, який на нього просто навісили", – переконаний політолог Ігор Рейтерович.
У лютому 2022-го Сирський відповідав за оборону Києва. Також керував двома вдалими операціями в Харківській області, говорить головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов. Одна під Харковом в травні 2022-го, інша – визволення Ізюму та Балаклії у вересні.
"Сирський керував, наприклад, під час харківської наступальної операції. Але харківська наступальна операція стала успішною насправді тому, що в цей момент одночасно основні головні сили російських військ були скуті на херсонському плацдармі. Ця операція стала можливою тому, що рішенням Залужного вони були скуті на Херсонському напрямку", – заявив головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов.
У мережі українці негативно реагують на те, що теперішній головком – уродженець країни-ворога.
"Оця історія – бігати по фейсбуках і влаштовувати істерики: "Боже-боже, він в росії народився. В нього десь є підозри на співпрацю з російськими спецслужбами". В мене виникає запитання – дорогі співвітчизники, тобто, коли Сирський відкидав в умовах екзистенційної загрози російські війська від Києва, він не був російським агентом, так? І його методи правління нікому не видавалися неприйнятними. Тому що всім дуже хотілося жити", – наголошує експерт військового порталу Defense Express Іван Киричевський.
Після призначення Сирського головнокомандувачем ЗСУ президент заявив і про "свіжу кров" – бойових комбригів, які, ймовірно, будуть призначені на керівні посади. Зокрема, уже став командувачем Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський. У "Слузі народу" кажуть, що й головне кадрове рішення відбулося після консультацій із Залужним.
"Президент Володимир Зеленський радився з Залужним щодо того, кого призначити на цю посаду. І наскільки я зрозуміла, то Залужний і запропонував Сирського як досвідченого командира. Який розуміє. Уже не треба розбиратися дуже швидко", – каже заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.
Чи вдасться головкому Сирському позбутися стагнації на фронті, про яку писав кілька місяців тому Валерій Залужний і тепер визнав президент Зеленський? Адже проблеми для війська лишилися ті самі – закону про мобілізацію ще немає, а військові чекають на ротацію. Армії треба більше зброї та дронів. Відтак претензії до колишнього військового керівництва, які озвучив президент у своєму зверненні 8 лютого, тепер стають викликами для Олександра Сирського.
Ганна Рибалка, "5 канал"
Як повідомляв 5.ua, Олександра Сирського призначено на посаду головнокомандувача ЗСУ.
Нагадаємо, Зеленський та Залужний провели зустріч, де домовилися про необхідність зміни підходів та стратегії. Так, Залужний наголосив, що завдання 2022 року відрізняються від завдань 2024 року, тому всі повинні змінитися та адаптуватися до нових реалій, щоб перемогти разом.
Як повідомляв 5.ua, президент Володимир Зеленський відправив у відставку Валерія Залужного, який понад два роки обіймав посаду головнокомандувача Збройних сил України.
Читайте також: Після першої статті Залужного – критика з ОП, після другої – звільнення? Що генерал написав для CNN – докладно.
Читайте також: Україна повідомила США, що Залужного буде звільнено – WP.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.