Віряни в Луцьку святкують Різдво
Віряни в Луцьку святкують Різдво 5 канал

Свята багато не буває: парафіяни Волинської єпархії ПЦУ вирішили відзначати Різдво двічі – як пояснюють

Читайте по-русски
Провести святкову літургію 25 грудня, як це роблять християни західного обряду та більшість помісних православних церков світу, митрополита Михаїла попросили віряни

У Свято-Троїцькому катедральному соборі Луцька сьогодні, 25 грудня, відбулося різдвяне богослужіння для православних парафіян. Волинська єпархія Православної Церкви України стала першою, де Різдво Христове святкуватимуть двічі – 25 грудня і 7 січня. Так вирішило духовенство після звернення самих вірян.

Від самого ранку до Свято-Троїцького кафедрального собору Луцька віряни йдуть цілими родинами. Це – єдиний православний храм в Україні, де сьогодні відправляють різдвяне богослужіння.

"Я прийшла зараз на службу, щоб почати привчати і себе і духовно з людьми бути, святкувати народження Христа саме 25 числа. А на наступний рік – треба буде думати, щоб почати піст раніше і тоді вже святкувати по-правильному. Обов’язково і 7-го буду святкувати", - ділиться Алла Надточій - парафіянка Свято-Троїцького кафедрального собору.

Провести святкову літургію 25 грудня, як це роблять християни західного обряду та більшість помісних православних церков світу, митрополита Михаїла попросили віряни. Микола Буліга – ініціатор звернення, розповідає, лише за два дні під ним підписалися шість сотень людей.

"Багато однодумців. Власне, сама ідея зароджувалась вже давно, а з отриманням Томосу вона укріпилася, аби ми, як християни, святкували Різдво із матір’ю-церквою, із Константинополем", - коментує прафіянин.

Божественну літургію з нагоди Різдва Христового очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Йому допомагають три десятки священників. Храм під час служби заповнений вщерть.

"Напевно, 100% українців святкує новий рік 1 січня. Ніякої іншої дати немає, правда ж. А ми кажемо: 2020 рік від Різдва Христового, то відсвяткуйте Різдво Христове і святкуйте новий рік. То навіщо лицемірничати, коли ти новий рік по-одному святкуєш, а Різдво – по-другому", - вважає митрополит Михаїл.

Владика Михаїл каже, що він і раніше схилявся до святкування Різдва 25 грудня. Вважає, що жити за новим Григоріанським календарем має не лише суспільство, а й церква.

"Чи це книги богослужбові московського патріархату, чи київського – всі книги говорять про Різдво Христове 25 числа. Іншої дати – немає. Якщо ми йдемо економічно в Європу, якщо ми тягнемося політично, якщо ми вийшли на Майдан, якщо ми стоїмо за європейські цінності – то само собою напрошується і святкування 25 числа Різдва Христового, як святкує вся Європа. І тому я радий за волинян, які дозріли", - пояснює священик.

У Волинській єпархії наголошують: від святкування Різдва 7-го січня не відмовлятимуться. Тож відзначатимуть найбільше християнське свято двічі. Кажуть, переходити на 25 грудня потрібно поступово і лише тоді, коли до цього будуть готові всі українці.

Надія Дворянчук, Олег Такчук, "5 канал"

Попередній матеріал
"Неможливо викреслити з історії України": у Києві вшанували пам'ять загиблих у війні в Афганістані
Наступний матеріал
Пустити транспорт на Шулявський шляхопровід планують цього тижня – Кличко
Loading...

Зі сценою на колесах та маленькими янголятами: центром Києва крокує різдвяний вертеп

Святкова різдвяна меса Urbi et Orbi під проводом Папи Франциска – відео

У соборі святого Олександра в Києві провели месу з нагоди Різдва – включення

Архієрей ПЦУ Євстратій (Зоря) привітав українців із Різдвом за григоріанським календарем

Різдвяна літургія під проводом Папи Франциска у Ватикані – як це було

Щоб усі відчули радість Різдва: Львів красиво та милосердно відзначає католицький Святвечір – сюжет