5 канал

Суворий відбір та незручні питання: як оцінюють кандидатів до ВСУ

Конкурс до оновленого Верховного Суду (ВСУ) нині - на заключному етапі

Вища рада правосуддя взялася розглядати кандидатури 120 претендентів на посади суддів, після чого має рекомендувати їх на підпис президенту. Однак раніше Громадська рада доброчесності кожного четвертого кандидата забракувала. Просить членів Вищої ради правосуддя і президента не допускати до Феміди тих, хто працював за часів Віктора Януковича, брав хабарі і ухвалював незаконні рішення.

Сьогодні, 14 вересня, був перший день обговорення, на який запросили 16 претендентів. Вісім місяців вони чекали цього засідання. Стільки часу тривав конкурс на посаду суддів Верховного Суду України.

Кандидати подавали свої декларації, заповнювали анкети і мали чесно розповісти про ті факти з життя, які в подальшому можуть вплинути на їх професійну діяльність. Вища кваліфікаційна комісія суддів ці матеріали вивчила і обрала 120 претендентів. Тепер вони проходитимуть співбесіди перед членами Вищої Ради правосуддя - доводитимуть свою професійну придатність, незалежність і доброчесність.

Питають в кандидатів про все – коли і чому притягувалися до адміністративної відповідальності, членами якої партії були та за що отримували грошову винагороду під час виборів. Усе, що може позначитися на роботі судді ВСУ – підлягає детальному розгляду.

Особливого ставлення не матиме жоден кандидат, обіцяють у Раді правосуддя. Перед остаточним затвердженням списку з прізвищами на підпис президенту, обіцяють дослідити факти з життя кожного кандидата і дослухатися до думки громадськості.

"Щодо звернень громадськості, вони звісно нам відомі. Ці всі матеріали містяться в матеріалах суддівських досьє", - каже голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.

Кожен четвертий, на думку громадськості, не має права переступати двері вітчизняної Феміди, бо є недоброчесним. У четвер серед запрошених на розмову 16 кандидатів був той, чию кандидатуру активісти забракували.

Про кого йдеться та як минає суворий відбір – дивіться у відео:

 

До 25 вересня триватимуть засідання на яких заслухають кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Опісля, вже таємним голосуванням члени вищої ради правосуддя вирішуватимуть долю кожного з кандидатів.

"5 канал"

Попередній матеріал
Експерт: ми врахували грузинський досвід – у можливій миротворчій місії не повинно бути росіян
Наступний матеріал
Пономарьов про миротворців: Путін заявив стартову позицію для подальших торгів