Верховний Суд України відкриті джерела

Зарплати суддів ВСУ будуть перевищувати 200 тисяч гривень – експерт

Адвокат розповів про особливості відбору до ВСУ та зарплати суддів

Сьогодні розпочалася практична частина іспиту кандидатів до Верховного суду України. Конкурс оголошений на 120 вакансій. На відміну від першого етапу тестування, де результати перевіряв комп’ютер, тут їх перевірятиме кваліфікаційна комісія. Про це повідомив у програмі "Інформаційний ранок" на "5 каналі" член Громадської ради доброчесності Тарас Шепель.

"Скільки відсіється, важко говорити. Сьогодні вони будуть виконувати практичне завдання, яке буде полягати у тому, що вони будуть вирішувати невеличкі модельні справи, де мають показати і свої знання, і володіння законодавством. На відміну від першого етапу, де проводилось тестування і результати тестів перевіряв комп’ютер, тут буде суб’єктивний людський фактор, оскільки їх знання будуть перевіряти члени кваліфікаційної комісії", – розповів Шепель.

Структура ВСУ виглядатиме наступним чином: "Ми повертаємось до класичної трьохланкової моделі – це перша інстанція, апеляції і касації, якою буде ВСУ. Він буде діяти у складі чотирьох касаційних суддів і великої палати, яка буде виконувати, за задумкою, забезпечення єдності судової практики. Цей процес має відбуватися синхронно з добором суддів Верховного суду, який зараз відбувається", – повідомив адвокат.

"Зарплати у суддів мають бути високими. Це не таємниця, що судді заробляють навіть більше, ніж президенти певних країн. Це єдина базова гарантія незалежності суддів. Зарплати суддів будуть перевищувати 200 тисяч гривень", - заявив експерт.

Шепель додав: "Суд може розпочати роботу коли буде призначено 65 суддів. Зараз конкурс оголошений на 120 вакансій, максимальна чисельність – 200 суддів".

Попередній матеріал
Засідання Кабінету міністрів – трансляція завершена
Наступний матеріал
"Ми і цю кризу витримаємо": Гройсман не бачить альтернативи антрациту в найближчі роки
Loading...