Сутички в Харкові та майже 200 затриманих в Парижі: як в Україні та світі відзначили першотравень – огляд

У Харкові на першотравень сталися сутички 5 канал
У Кривому Розі вимагали збільшити заробітну плату українців до 1 тисячі євро

1 травня в Україні та світі відзначають День праці. "5 канал" зробив підбірку, як це відбувається цього року

  • Київ

У столиці до дня праці мітингували більше 200 представників Київської міської ради профспілок.

З прапорами організації та у кепках із символікою профспілок, учасники акції тіснилися під Українським домом, ховаючись від дощу. Кажуть, незважаючи на погоду, традиційно зібралися, щоб висловити солідарність з усіма робітниками, які нині відзначають це свято у більше ніж 140 країнах світу та відстоюють свої права.

Також прийшли із низкою вимог, зокрема до новообраного президента Володимира Зеленського. Профспілки закликають владу ухвалити стратегію реформування охорони праці, виплатити заборгованості по зарплаті та збільшити кількість робочих місць. А ще наголошують на важливості створення комфортних умов праці та робочих місць для молоді, щоб вона не виїжджала за кордон.

  • Кривий Ріг

У Кривому Розі близько 500 представників незалежних профспілок великих промислових підприємств із транспарантами та першотравневими гаслами вийшли у середмістя.

Головні вимоги мітингарів – збільшення заробітної плати до 1 тисячі євро, а також створення безпечних умов праці, забезпечення всебічного захисту прав робітників та дотримання норм та правил чинного Трудового кодексу. За порядком стежили представники Національної поліції та нацгвардійці. Хода відбулась мирно, без провокацій.

  • Харків 

А у Харкові першотравневий мітинг минув із інцидентами. Там невідомі облили зеленкою лідера громадської організації "Трудова Харківщина" Павла Тищенка. Чоловік уже звернувся до поліції.

Інцидент стався під час маршу, який традиційно проводять представники комуністів та соціалістів. Цьогоріч їх було не більше півсотні. Вони йшли колоною центральними вулицями. Однак, попереду першотравневого мітингу вишикувались учасники проукраїнського руху, які несли поховальні вінки. Між опонентами сталась штовханина. Проукраїнські активісти не допускали учасників маршу покласти квіти до стели. Після опоненти закидали одне одного квітами.

  • Світ

Першотравневі демонстрації відбулися й у світі. Зокрема, в Пакистані, Індонезії, Індії, Бангладеш, Гонконгу та на Тайвані.

Гонконг

Гонконзькі протестувальники вимагали законодавчого регулювання робочих годин, а також щорічного перегляду мінімальної зарплати, яка має становити не менше семи доларів на годину. Вони пройшли маршем від парку "Вікторія" до урядових будівель.

Туреччина

У Стамбулі заарештували 127 учасників першотравневої демонстрації. Попри заборону влади, мітингувальники рухалися в напрямку площі Таксим. Це осередок масових протестів упродовж кількох років, зокрема і 2013-го року, тоді їх жорстко розганяла поліція.

Греція

У Греції 1-го травня профспілки влаштували страйк. Не вийшли на маршрути більшість водіїв транспортних засобів, не працюють порти та чимало державних інституцій. Мітингарі вимагають рівних умов праці і оплати для усіх.

Париж

Масштабні демонстрації до Дня праці тривають і у Франції, а саме в Парижі. Там не вщухають масштабні сутички з поліцією. Є поранені і майже 200 затриманих. Стежити за порядком на вулицях столиці залучили майже 8 тисяч поліцейських.

Їм довелося застосувати сльозогінний газ у відповідь на напади з боку протестувальників. Вперше до першотравневої демонстрації долучилися і "жовті жилети". Цей рух виступає проти економічної політики уряду Президента Макрона і виходить на вулиці щосуботи, від листопада минулого року. Нині протестна хода розпочалася з району Монпарнас. Власники місцевих крамниць та закладів змушені були встановити захисні конструкції на вітрини та прибрати літні тераси. У торішній першотравневій демонстрації взяли участь близько 140 тисяч представників профспілок. Тоді вандали грабували магазини, трощили кафе та підпалювали машини.

Попередній матеріал
Історичне рішення і загрози його торпедувати: чи готові політики захистити закон про мову
Наступний матеріал
День пам'яті та примирення: чому варто згадувати полеглих 8 травня, а не святкувати перемогу 9 травня
Loading...