МОЗ
МОЗ 5 канал

Супрун розповіла, звідки в Україну прийшов спалах кору

У МОЗ наголошують: єдиний ефективний засіб уберегтися від захворювання – це вакцинація

Спалах кору в Україну прийшов з Румунії. Він був неминучим, бо рівень вакцинації населення від цього захворювання надзвичайно низький. Про таке заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на брифінгу 16 січня, передає "Укрінформ". 

"Кір в Україні є, і ми маємо діяти. Кір прийшов до нас з Румунії, де також є проблема з рівнем вакцинації", – розповіла Супрун.

Крім того, міністр повідомила: торік в Україні на кір захворіли майже 4800 осіб. 70% з них не були вакциновані. Від інфекції померло п'ять осіб, з яких троє – діти. І вже в січні цього року знову зафіксовано летальний випадок – в Одеській області померла дитина.

У МОЗ додають: серед вакцинованих дітей не було жодної смерті від кору.

Уляна Супрун своєю чергою зазначила, що вакцинація від кору передбачена законом.

"Закон про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення каже, що вакцинація від кору є обов'язково для всіх. У Києві та в Одесі зараз невакциновані діти не відвідують шкіл. Ми підтримуємо ці заходи", – наголошують у відомстві.

А от ліків від кору не існує. Захворювання має важкий перебіг як для дітей, так і для дорослих. Тож єдиним ефективним засобом вберегтися від захворювання є щеплення вакциною КПК (кір, паротит, краснуха).

За даними МОЗ, упродовж останнього часу через спалах кору кількість вакцинованих дітей зросла удвічі (порівняно з показниками на 2017 рік).

"Я хочу подякувати тим батькам, які виявили здоровий глузд і правильну реакцію на спалах кору. Рівень вакцинації подвоївся. 487 тисяч сімей вакцинували своїх дітей", – повідомила Супрун.

Попередній матеріал
Як отримати грант на енергоефективні технології для своїх осель – "Енергонезалежність"
Наступний матеріал
Відкриття меморіальної дошки українському журналісту Reuters – відео
Loading...