.
. відкриті джерела

Спорт, польоти і вагітність: Супрун про популярні заборони для майбутніх мам

  Читайте по-русски
  Насамперед слід дотримуватися порад свого лікаря

  Що дозволено і що небажано робити вагітній жінці – поради майбутнім мамам дала на своїй сторінці у Facebook ексочільниця МОЗ Уляна Супрун.

  "Усі впевнені, що найкраще знають, що їсти, скільки спати та головне – чого не можна робити під час вагітності. І часто це наражає майбутніх батьків на шквал народних забобонів, упереджень та звернень до недоказової медицини", – написала вона.

  В тому, що можна робити вагітним, а від чого слід відмовитись, ексчільниця МОЗ радить дослухатися думки гінеколога, на яку й посилається.

  Можна:

  • Вагітним можна і треба займатися спортом. Наявність протипоказань краще уточнити у свого лікаря, але їх насправді не так багато: кровотечі, гострі чи хронічні хвороби, неконтрольований тиск.
  • Потрібно повноцінно харчуватися. Не варто закидатися солодким чи смаженим, бо хочеться. Зайві кілограми не полегшують ані перебіг вагітності, ані пологів. При цьому не існує особливої дієти для вагітних – усі поради щодо збалансованого харчування дорослих лишаються актуальними. Пийте достатньо води, уникайте нових продуктів, не їжте смаженого та копченого, не переїдайте.
  • Можна літати літаком. Якщо нема особистих протипоказань, декілька перельотів не зашкодять ні здоров’ю вагітної, ні малюку. Але більшість авіакомпаній таки відмовляються брати на борт пасажирок після 36 тижня вагітності. Звісно, варто враховувати втомлюваність і закласти час у подорожі на відпочинок після рейсу. Пийте достатньо води та вдягніть у дорогу компресійні панчохи – вони допоможуть уникнути набряків.

  Шкідливо:

  • Від алкоголю треба відмовитися. Він шкідливий у будь-якій кількості на всіх термінах вагітності, особливо – ранніх. Увесь алкоголь, який споживає вагітна, дістається й малюку. А його печінка та нирки ще не здатні виводити алкоголь із організму. Тож келих вина для дитини можна прирівняти за наслідками до сильного похмілля в дорослих. Споживання алкоголю може бути дуже небезпечним для здоров'я плоду. Тож якщо ви лише плануєте вагітність – не пийте.
  • Курити під час вагітності вкрай шкідливо. Не наражайте дитину на небезпеку і відмовтеся від цієї звички, щойно дізналися про свій новий стан.
  • Самолікування в принципі шкідливе та небезпечне заняття, але вагітна несе відповідальність і за свою дитину, тож не варто призначати собі ліки самостійно.

  Нагадаємо, Уляна Супрун пояснила, коли і за яких умов можна мати інтимні стосунки під час вагітності.

  Попередній матеріал
  "Справжня свобода слова є надбанням України, що відрізняє її від Росії": "ЄС" засудила кримінальне переслідування Звіробій і Фединої
  Наступний матеріал
  Машина раптово втратила кермування: у Маріуполі вбили власника ресторану – що відомо