Вакцина
Вакцина Фото із відкритих джерел

Суди, тисячні штрафи та позбавлення соцвиплат: як у світі карають за відмову робити щепленя від кору

В Україні, натомість, є законодавчі непорозуміння у статті 15 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", де прописана обов'язкова вакцинація проти шести інфекційних захворювань

У більшості країн світу покарання за відмову від вакцинації – дуже суворе. Про це в ефірі "Час:Online" на "5 каналі" розповів доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб і дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук Федір Лапій.

"Наприклад, у США невакцинована дитина не має права відвідувати дитячий колектив. В Австралії батькам не виплачують матеріальної допомоги при народженні дитини, якщо вони відмовляються від щеплення. В Італії прийняли рішення штрафувати батьків на 2,5 тисячі євро, якщо вони відмовляються від вакцинації. У Бельгії ця справа може дійти до суду, її розглядатимуть у судовому порядку, наскільки відповідально батьки ставляться до своїх обов'язків. В Італії, за наказом президента, від літа 2011 року є обов'язкова (вакцинація) від 11 інфекційних хвороб . Водночас, в деяких країнах ЄС, приміром, у Литві, щеплення є абсолютно добровільним, і воно ніяк не впливає на допуск дітей у дитячий колектив", – сказав експерт.

Лікар зауважив, що в українському законодавстві є непорозуміння – це стаття 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", де зазначено, що обов'язковою є вакцинація проти шести інфекційних захворювань.

"Кір – одне з цих шести інфекційних захворювань. І саме стаття 15 говорить про те, що невакцинована дитина не має права відвідувати дитячий колектив. І там (у статті) є пояснення: якщо дитина має протипоказання, вона може ходити на заняття. Але в нас багато дітей, не вакцинованих своєчасно. Виникає запитання: якщо дитина потім наздогнала щеплення, які вона пропустила на першому, другому році життя, як її допускати в колектив з порушеним календарем щеплень? У статті про це немає жодного слова", – підсумував він.

Повний текст інтерв’ю з лікарем можна прочитати тут.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України має намір ініціювати зміну законодавства, щоб передбачити додаткову відповідальність за невакцинацію дітей. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, виступаючи у Верховній Раді.

Дивіться фотогалерею за темою

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Міноборони засекретило дані про постачання армії БПЛА і ПТРК – експерт
Наступний матеріал
СБУ викрила інформаторів терористичної "ДНР" на Донеччині
Loading...

"Як Бог дасть": лікар пояснив, чи існує лікування від кору

Щеплення від кору: як перевірити справжність вакцини та її придатність до використання

Вакцинація під час спалаху кору: кому необхідне повторне щеплення. Протипоказання та алергії

Як борються з кором в регіонах України – великий підсумковий сюжет

Освіта по-новому: як українським вишам підготувати висококваліфікованих лікарів

Спалах кору в Києві: як школи намагаються вберегти дітей від хвороби