Андрій Хандрикін
Андрій Хандрикін 5 канал

Суд виправдав ексберкутівця Хандрикіна, який на очах свідків катував майданівців – сюжет

Читайте по-русски
Родичі постраждалого Владислава Цілицького не розуміють, чому суддя проігнорувала важливі докази

Дніпровський райсуд столиці виправдав колишнього беркутівця Андрія Хандрикіна. Його звинувачують у катуванні учасників Революції Гідності, яких схопили на даху колонади стадіону "Динамо". Рішенням суду обурені родичі потерпілих. Оскаржуватимуть його і прокурори. Деталі далі.

Справу про катування беркутівцями активістів Майдану на колонаді стадіону "Динамо" Дніпровський райсуд столиці розглядав понад 1,5 року. На лаві підсудних – лише один із трьох обвинувачуваних. Прокурори вимагали для Андрія Хандрикіна 8 років за ґратами.

20 січня 2014-го – кадри побиття харківським "Беркутом" активістів Владислава Цілицького та тоді ще неповнолітнього Михайла Низькогуза. За версією слідства, Андрій Хандрикін був у змові з Владиславом Мастегою та Артемом Войлоком, які згодом втечуть до Росії.

Тоді вони вирішили помститися майданівцям. Ухопили перших, хто трапився під руку на колонаді стадіону "Динамо". Обох майданівців жорсткого били, а, спустивши з колонади, добивали натовпом. На 12-градусному морозі змушували роздягтися і співати гімн. Катування відбувалися на очах свідків, їх зафіксували камери. Та провину Хандрикіна, на думку суду, це не доводить.

"З наведених показань свідків прямо не простежується, що описані події на колонаді стосувалися саме потерпілих Цілицького та Низькогуза, та перебування на колонаді у формі "Беркуту" обвинувачуваного Хандрикіна. Оскільки жоден зі свідків не зміг вказати на них як на безпосередніх учасників подій на колонаді", – зачитує суддя Оксана Бірса.

Частину доказів суд до уваги не взяв, мовляв, отримані із процесуальними порушеннями. Серед них і судово-медична експертиза. Як результат – виправдувальний вирок.

"Хандрикіна Андрія Олександровча визнати невинуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч.2 ст.127 КПК України… та виправдати у зв'язку із недоведеністю, що ним вчинено кримінальне правопорушення, в якому він обвинувачується. Цивільні позови Низкогуза Михайла Юрійовича та Цілицького Владислава Віталійовича про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, залишити без розгляду", – вирішує суд.

Родичі потерпілого Владислава Цілицького такими рішенням суду обурені. Чому важливі, на їхню думку докази, проігноровані – не розуміють.

"Він дістав струс мозку. На нього неможливо було дивитися. Прийшли слідчі, вони його сфотографували, пришили до справи фото, а потім кажуть – на цій фотографії не можна впізнати людину, хто це? Прийшли через п'ять днів перефотографовувати. І цю фотографію не долучили до справи. Суддя відкинула її", – лютує мати потерпілого Алла Цілицька.

Прокурор Ігор Іванцов наголошує: "Після наради з безпосередньо старшим групи прокурорів буде вирішено питання про подачу апеляції. Те, що я почув у цьому судовому засіданні, цей вирок є незаконним і необґрунтованим".

Тим часом, ані Андрій Хандрикін, ані його адвокат на засідання не з'явилися. Судові тяжби, однак, колишньому беркутівцю кар'єру не зіпсували. Він пройшов переатестацію і досі працює в харківській поліції.

Олена Соловйова, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
Вчитимуться у сільраді, клубі та інтернаті: на Прикарпатті не встигли відремонтувати школу
Наступний матеріал
Пам'ять загиблих від вибуху гранати нацгвардійців ушанували біля будівлі Ради – включення
Loading...