5 канал

Сучасні авто – в АТО: як змінилась військова медицина за три роки агресії РФ

2014 року автівки для військових медиків та необхідне обладнання постачали передусім волонтери – зараз же цим питанням опікується держава

Військову медицину України повністю адаптують під стандарти НАТО. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника у 66-му мобільному госпіталі у Покровську на Донеччині, передає "5 канал".

Під час поїздки Президента на схід багато говорилося про те, як змінилась українська медицина за три роки агресії РФ. Зокрема, було згадано, що 2014 року автівки для військових медиків та необхідне обладнання постачали передусім волонтери. Зараз же цим питанням опікується держава.

"Згадаємо, як починали. Не було не тільки шпиталів, у військових не було аптечок! Зараз же перша допомога військовим на полі бою надається протягом так званої "золотої десятихвилинки". Це 10 хвилин, коли оперативність цінується набагато вище за золото. На щастя, евакуація поранених здійснюється новітнім адаптованим санітарним транспортом. Сьогодні ми вперше побачили новітній мобільний рентген-кабінет і новітню мобільну операційну, яка оснащена за останнім словом техніки", – зазначив Петро Порошенко.

Як стало відомо, мобільна операційна відправиться до Авдіївки, де військові медики будуть оперувати як вояків, так і мирних мешканців.

Крім того, під час урочистостей було вручено 20 санітарних машин. Сертифікати отримали близько 16 підрозділів. Це машини, якими будуть евакуювати поранених. У них вміщається до восьми поранених (легких) та два (важких). Як виглядає санітарний транспорт, що рятує життя – дивіться у включенні:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Порошенко: Якщо скасуємо АТО і не дамо військовим діяти адекватно – залишимо Україну беззахисною
Наступний матеріал
Свідоцтво про народження – без тяганини: скільки сімей скористались сервісом Мін'юсту
Loading...