Лікування за стандартами НАТО
Лікування за стандартами НАТО 5.ua

"Платинова хвилина" та "золота година": бойові медики переходять на стандарти НАТО

Тепер медики мають вкластися у 10 хвилин, які вважають найголовнішими для порятунку пораненого

"Платинова хвилина" та "золота година". Військові медики прийняли стандарти та схеми колег з армій НАТО. Мова насамперед про евакуацію поранених у зоні АТО, передає "5 канал".

За новими стандартами, медики мають вкластися у 10 хвилин, які вважають найголовнішими для порятунку пораненого у так званій "червоній" – найнебезпечнішій зоні. Після того військових евакуюють у мобільні шпиталі, яких нині в зоні АТО чотири. Тяжкопоранених до стаціонарних лікарень доправляють вертольотами.

Саме такої поліпшеної схеми за стандартами Північноатлантичного альянсу навчають у спеціально створеному Навчальному центрі тактичної медицини. Нова група складається з шістдесяти бойових медиків. Вони розпочали вишкіл буквально місяць тому, звітують у Міністерстві оборони.

"Для реалізації принципу "золотої години" у наданні важкопораненим вчасної кваліфікованої медичної допомоги визначені вертолітні майданчики для проведення аеромедичної евакуації. Також для надання необхідної кваліфікаційної медичної допомоги на базі цивільних лікувальних закладах створені групи підсилення. Основними зараз є напрямки у зоні АТО, Дніпро, Харків та Запоріжжя", – зазначає т.в.о. начальника Центрального військово-медичного управління ЗСУ Олександр Лабунець. 

Попередній матеріал
Третя річниця визволення Маріуполя та настрої місцевих мешканців – включення з місця події
Наступний матеріал
Річниця визволення: як Маріуполь готується до святкування
Loading...