newsru.ua

Стало відомо, коли українцям слід чекати на запуск накопичувальної пенсійної системи

  Обов'язковою умовою для цього є перспектива розвитку вітчизняної економіки

  Запуск другого, накопичувального, рівня пенсійної системи в Україні можливий протягом двох-трьох років за умови стабільного економічного зростання. Про це під час зустрічі з представниками Американської торгової палати в Україні повідомив перший заступник голови правління Пенсійного фонду Микола Шамбір, передає УНІАН.

  "За вдалого розвитку економіки, я вважаю, що це можна запустити за два-три роки. При тому, що ми будемо бачити перспективу розвитку економіки", – сказав Шамбір.

  За його словами, розвиток накопичувальної пенсійної системи та недержавних пенсійних фондів в Україні можливий тільки за умови, якщо законодавчо зробити накопичувальний рівень обов'язковим для громадян.

  Крім того, відповідаючи на запитання про те, чи достатньо захищені права вкладників у недержавні пенсійні фонди, Шамбір зазначив, що чинне законодавство може впоратися з цією проблемою. "Контроль у даній сфері здійснюється Нацкомісією (Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг). Щодо законодавства: я спілкувався з експертами, і вони бачать, що воно має високий рівень захисту", – відповів Шамбір. 

  Як повідомлялося, 18 жовтня Рада ухвалила закон, за яким бійці АТО можуть завчасно виходити на пенсію. Раніше депутати доповнили перелік осіб, які отримуватимуть пенсії нарівні з військовими.

  Попередній матеріал
  Львовом курсуватиме незвичне "військове таксі"
  Наступний матеріал
  Лідери ЄС проведуть стратегічну дискусію щодо дій РФ в Україні та світі

  Бійці АТО можуть завчасно виходити на пенсію – Рада ухвалила закон

  Депутати доповнили перелік осіб, які отримуватимуть пенсії на рівні з військовими

  Пенсійний вік в Україні можна підвищити "пільговим" категоріям - МВФ

  Ні в Меморандумі з МВФ, ні в уряді не говорять про підвищення пенсійного віку – Розенко