lb.ua

"Список недоторканних": Луценко розповів, як пройшла зустріч із послом США

  Читайте по-русски
  Зустріч із дипломаткою відбувалася в ГПУ

  Генеральний прокурор Юрій Луценко оприлюднив деталі розмови з послом США Марі Йованович, з яких зрозуміло, що письмового "списку недоторканних" осіб не існує. Генпрокурор дав інтерв'ю виданню "Бабель".

  "Зустріч (з послом – ред.) була в ГПУ, за цим столом у січні 2017 року. Вона проходила не один на один. Вона була не одна, і я був не один. Пані Йованович цікавила справа Віталія Каська. Річ у тому, що пан Касько прописав у службовій квартирі маму, яка ніколи не виїжджала зі Львова, – в цьому були ознаки зловживання", – сказав Луценко.

  Тоді, за його словами, Йованович заявила, що Касько – видатний антикорупційний діяч, а "кримінальна справа дискредитувала антикорупціонерів". "Я виклав деталі і пояснив, що не можу відкривати і закривати провадження за своїм бажанням. Назвав ще низку так званих антикорупціонерів, які проходять у справах. Вона сказала, що це неприпустимо, мовляв, підірве довіру до антикорупційних активістів.

  Я взяв аркуш, записав озвучені прізвища і кажу: "Диктуйте список недоторканних персон". Вона каже: "Ні, ви мене неправильно зрозуміли". Я кажу: "Ні, я вас правильно зрозумів; раніше такі списки писали на Банковій, а ви пропонуєте нові списки від Танкової" (ред. – колишня назва вулиці Сікорського, де розташоване Посольство США в Україні). Зустріч закінчилася. Боюся, емоції були не дуже хороші", – сказав він.

  Як повідомлялося, на початку березня генпрокурор Луценко в інтерв'ю виданню The Hill заявив, що під час першої зустрічі з послом США Марі Йованович після його призначення на посаду вона нібито передала йому список осіб, проти яких не можна проводити розслідування. В Держдепартаменті США ці заяви Луценка назвали неправдивими.

  Сьогодні речник генпрокурора Лариса Сарган заявила про неточний переклад інтерв'ю Юрія Луценка американському телеканалу "The Hill" і виклала відео розмови у Facebook.

  "Перемотуйте відразу на 8 хвилину 55 секунду. Ю. Луценко: "У мене досить складні персональні стосунки із пані послом. На жаль, наші перші зустрічі (на посаді генпрокурора – ред.) почалися з того, що пані посол ОГОЛОСИЛА мені список людей, проти яких неправильно вести кримінальні переслідування. Я сказав, що це неприпустимо. Ніхто – ні Президент, при всій повазі до нього, ні Парламент, ні посол не зможе зупиняти мене там, де закон передбачає кримінальне переслідування..." – процитувала Сарган.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко відзначив важливу роль посла США в Україні Марі Йованович у справі просування українсько-американських відносин і заявив, що вона має повну його підтримку.

  Попередній матеріал
  "Інструмент тиску": Росія заборонила експорт нафти в Україну та ввела додаткові обмеження
  Наступний матеріал
  Рішення суду щодо зупинки конкурсу на голову митної служби є 100% корупційною змовою – Гройсман
  Loading...