Царевич
Царевич zn.ua

Справа судді Майдану: чому скандальну суддю Царевич виправдали – подробиці засідання

Читайте по-русски
Адвокати автомайданівців рішенням не задоволені і натякають на кругову поруку суддів

Оксану Царевич – виправдати. Такий вирок виніс Шевченківський райсуд Києва судді часів Майдану. Звинувачували її в тому, що вона присудила забрати права в автомайданівців, які наприкінці 2013 їздили у "Межигір’я". Ідеться про 12 автомайданівців, проте позивалися проти неї лише четверо. Аргументи суду слухала кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич.

Суд аргументував своє рішення тим, що, не побачив у матеріалах справи доказів вини Царевич. А також тим, що такий рух як "Автомайдан" на той час не був зареєстрований. Суддя вважає не доведеним, що Царевич таким чином переслідувала кар'єрні інтереси, хотіла бути лояльною до влади.

Сама ж Царевич, вважає суд, розглядала всі справи з дотриманням термінів і правил. Суд також постановив, що втручання в авторозподіл справ не підтвердилося. Про це заявляв адвокат.

Адвокати автомайданівців – рішенням не задоволені і натякають на кругову поруку суддів, кажуть, що було багато процесуальних помилок. Одна ж із потерпілих запевняє – справи проти них сфальсифіковані. Бо у автомайданівців забрали права за вигаданим обвинуваченням.

А сама колишня суддя Царевич – рішенням задоволена. Вважає, що "на ній заробляють і піаряться".

"Тобто, тут ми вже побачили певну взаємодію між прокуратурою, яка нічого не зробила для того, щоб довести цю вину. Ба більше, щоб розвалити справу. А з іншого боку – суддею, який фактично в останній час включив турборежим для того, щоб максимально швидко прийняти рішення. І відхиляв всі наші клопотання", – заявив захисник потерпілих Роман Маселко.

"Якщо буде апеляційна інстанція, то вона його однозначно оцінить. А я не в праві оцінювати рішення. Ви ж чули. Я не вважаю себе виною", – заявила Оксана Царевич.

Прокурори одразу пішли з зали після оголошення вироку.

"Після того, як я теж їздила у "Мижигір'я", потім до мене приходили ДАЇ-шники. Намагалися скласти протокол. Вони хотіли скласти його за рапортом інспектора Валентина Козака, про те, що я нібито не зупинилися на його свисток, у місці, де не була ні я, на машина. Потім, після "Межигір'я", учасники "Автомайдану" поїхали у Конча-Заспу до Медведчука та Азарова. Я розумію, що вони вирішили, що всі рухалися в одному напрямку", – розказала потерпіла Оксана Коваленко.

Нагадаємо, судовий розгляд проти Царевич тривав чотири роки. У липні 2015 їй вдягнули електронний браслет на два місяці. Але потім запобіжний захід не подовжили. У кінці 2016 тоді Президент Порошенко указом звільнив Оксану Царевич з посади судді за порушення присяги. За час чотирирічного процесу група прокурорів у справі одіозної екссудді змінилася, а Конституційний Суд визнав статтю, за якою судять Царевич, неконституційною.

Попередній матеріал
Патріотичне виховання: військові ЗСУ вмикають Гімн України для окупантів поблизу Станиці Луганської
Наступний матеріал
Вибачення Третьякової та законопроєкт про гральний бізнес: як минув день у Раді – сюжет
Loading...

Справа судді Майдану – Оксані Царевич виносять вирок

"Рік Зеленського – рік реваншу": чим завершилася акція під будинком Зеленського – включення

Легендарні Queen показали порожній майдан Незалежності в своєму новому кліпі – зворушливе відео

Тетяна Чорновол: Я чекала, що мене посадять за Майдан після першого туру виборів Зеленського

Справою ДБР проти Чорновол починаються репресії проти всіх майданівців – Федина

Справа Майдану: ДБР завершило розслідування щодо колишнього слідчого управління МВС