Яна Дугарь із адвокатами
Яна Дугарь із адвокатами Facebook / OK LEGAL Ореховський та Коломієць

Справа Шеремета: захист Дугарь пішов у Конституційний Суд

  Читайте по-русски
  Відомо, що на сайті КС нині йдеться, що скарга захисту Дугарь "підлягає поверненню"

  Захист медсестри Яни Дугарь, підозрюваної у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, поскаржився до Конституційного Суду на норму, яка дозволяє суддям проголошувати спершу короткий текст рішення, а вже згодом – повний. Про це йдеться у публікації адвокатського об'єднання "Ореховський та Коломієць" у Facebook.

  "Мова про захист права на особисту недоторканність. Як відомо, безпідставно підозрювані у справі Шеремета до всього того були обмежені в свободі без вмотивованого рішення суду (лише "короткими" ухвалами) – це не відповідає ст. 29 Конституції. Така практика є протизаконною",   йдеться у повідомленні адвокатів.

  Скарга стосується частини 2 статті 376 Кримінального процесуального кодексу. Відповідно до неї, якщо складання ухвали вимагає значного часу, суд має право обмежитись проголошенням лише резолютивної частини, тобто самого висновку, без мотивації. Повний текст має бути проголошений не пізніше 5 діб.

  Захист Дугарь вважає, що це положення суперечить Конституції, за якою "ніхто не може бути заарештований або триматись під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду", та закону "Про попереднє ув'язнення", який також каже, що підставою для нього є "вмотивоване рішення суду".

  Додамо, що на сайті Конституційного Суду нині зазначено, що скарга захисту "за формою не відповідає вимогам Закону України "Про Конституційний Суд України", підлягає поверненню".

  Адвокат Дугарь Віталій Коломієць повідомив УП, що причини повернення їм наразі невідомі. Захист припускає, що вони формальні, наприклад, стосуються процедури завірення копій документів.

  У Конституційному Суді УП пояснили, що порушення стосуються саме форми скарги. Зокрема, долучені до неї копії рішень суду нібито засвідчені не належним чином.

  У грудні 2019 року правоохоронці затримали трьох підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. За версією слідства, Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом із Антоненком, який також фігурує як організатор. Суд арештував Кузьменко та Антоненка. Дугарь перебуває під нічним домашнім арештом.

  Попередній матеріал
  У Китаї знімають блокаду з провінції, з якої почалася пандемія
  Наступний матеріал
  Кабмін затвердив законопроєкт про заборону повернення націоналізованих банків ексвласникам – подробиці
  Loading...

  Справа Шеремета: суд знову залишив Антоненка під вартою – як усе відбувалося

  Справа Шеремета: Апеляційний суд залишив Антоненка під вартою

  У Дніпрі на віче "Захисти Україну" вимагали відставки Зеленського

  Під Офісом генпрокурора правозахисники вимагають звільнити Юлію Кузьменко – фото

  Справа Шеремета: в адвоката Антоненка проводять обшуки (оновлено)

  Апеляційний суд відклав розгляд скарги щодо продовження запобіжного заходу Антоненку