суд_беркут 5.ua

Справа розстрілів на Майдані: у суді допитали двох "особливо цінних" свідків

Вони були безпосередніми учасниками подій і перебували на місці розстрілу

У справі розстрілів активістів Євромайдану сьогодні, 18 жовтня, допитали двох потерпілих. Це Олександр Абаєв та В'ячеслав Заречнюк. Вони зазнали вогнепальних поранень на Інститутській 20 лютого 2014 року, коли намагалися надати медичну допомогу іншим євромайданівцям.

Прокуратура називає цих свідків особливо цінними, позаяк вони були безпосередніми учасниками подій і перебували на місці розстрілу. Водночас, у представників потерпілих є зауваження до слідства.

"Біля мосту на вулицю Інститутську я бачив трьох людей. Вони були у чорній формі з жовтими пов'язками, у балаклаві та касці. Вони були зі зброєю", – розповідає потерпілий Олександр Абаєв.

"Вогнепальні поранення заподіяні саме представниками спецроти "Беркуту", в тому числі тими, що є підозрюваними. Ми ґрунтуємося, у першу чергу, на свідченнях потерпілих", – стверджує прокурор Генеральної прокуратури України Олексій Донських.

Як наголошують адвокати родин Небесної Мотні, якість проведених експертиз викликає у них певні сумніви.

"В основному, до цього часу допитували родичів потерпілих, родичів загиблих, які не були на місці, які не володіли інформацією", – каже адвокат родин Небесної Сотні Павло Дикань.

Натомість, адвокат підозрюваних Олександр Горошинський просуває тезу, що стріляв не "Беркут", а хтось із навколишніх будівель. Він стверджує: "Постріли могли відбуватися і від третьої сторони, від снайперів, про яких ми можемо лише здогадуватися".

Наразі на лаві перебуває п'ятеро колишніх беркутівців. Це Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура та Олег Янішевський. Їм закидають масові вбивства на Майдані. Потерпілими визнали понад 100 осіб, серед яких 48 – загинули, решта – поранені.

 Хто та навіщо затягує розгляд справ беркутівців по розстрілах на Майдані - розслідування

Попередній матеріал
У Києві зайнявся підземний паркінг: вигоріло кілька елітних авто
Наступний матеріал
Єлісєєв: Сам факт проведення нормандського саміту – це вже великий успіх
Loading...

Слухання у справі харківського "Беркуту": що розповіли свідки у суді

"Я взагалі не розумію, які до мене претензії": керівник львівського "Беркуту" про злочини на Майдані

Беркутівець розповів, чому не спинив спецпризначенців, які на Інститутській били мітингувальників і стріляли по них

Екс-беркутівець дав свідчення проти "своїх": силовиків уже затримано – ГПУ