Акція на підтримку Порошенка
Акція на підтримку Порошенка 5.UA/Наталя Мілевська

Справа проти Порошенка: як проходило засідання та про що говорили під судом – включення

Читайте по-русски
З 14:00 під стінами суду перебували люди, які прийшли підтримати п'ятого Президента

Запобіжний захід п'ятому Президенту, лідеру "Європейської солідарності" Петру Порошенку обиратимуть 8 липня. Після чотирьох годин засідання Печерський райсуд Києва переніс слухання. Чому? Знає кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко.

Знімальну групу "5 каналу" до залу суду не пустили, хоча запит було направлено заздалегідь – дозвіл знімати в середині дали. Втім під час судового засідання суддя наголосив, що чомусь під час засідання можуть перебувати "1+1", "24 канал", а також "UA", втім цих двох каналів всередині не було.

Трансляцію іншим журналістам можна було слухати.

Прокурори просили особисте зобов'язання до 10 липня, проте судове засідання відклали до 8 липня. Тож для реалізації запобіжного заходу лишається два дні.

Під час засідання було багато технічних перерв.

Одразу після оголошення перерви Порошенко вийшов під будівлю суду, де чекали кілька тисяч людей, які зібралися, щоб його підтримати.

"Ми ще не перемогли. Але вони знову злякалися і втекли, коли ми вскрили факти злочинів про фальсифікації справи. Втекли, коли нічого не залишилося казати. Втекли, коли побачили заяви наших міжнародних партнерів", – наголосив Петро Порошенко.

З 14:00 під стінами суду перебувала група підтримки Порошенка. Всі зазначали, що справа політично вмотивована.

"Звичайно, те, що інкримінують – це абсурд. Ми цього не підтримуємо, саме тому в такій кількості зібралися. Ті, хто мають свідомість, прийшли сюди", – сказала учасниця акції Катерина.

"Це не просто напад на Петра Олексійовича. Це удар по всій проукраїнській спільності. Ми ж розуміємо, що це саме удар, щоб ми не висовувалися. Тому важливо об'єднуватися, навіть навколо такої неоднозначної фігури, як Петро Олексійович", – розказав Олександр Палій, ветеран Російсько-української війни.

Нагадаємо, слідство вважає, що п'ятий Президент порушив процедуру під час призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника голови служби зовнішньої розвідки. Спочатку прокуратура просила арешт, але на засіданні 18 червня представники обвинувачення заявили, що достатньо буде особистих зобов'язань. Зокрема, щоби Петро Порошенко здав свої паспорти для виїзду за кордон.

Захист Порошенка і він сам наполягають, що указ про призначення Семочка був підписаний в рамках повноважень президента і не був визнаний Конституційним Судом як неконституційний. У судовому засідання оголосили перерву до 8 липня

 

 

Попередній матеріал
"В глибині душі Венедіктова боїться за свою подальшу долю": Порошенко звернувся до Зеленського
Наступний матеріал
Як далеко готова піти влада, переслідуючи опозицію – "ІнфоВечір"
Loading...

У судовому засіданні щодо справи Порошенка оголосили перерву на тиждень

"Першими жертвами стануть демократія та верховенство права" – Кокс і Кваснєвський про політичні переслідування в Україні

Зелені жабки та плакати: учасники акції на підтримку Порошенка повправлялися в креативності – фото

Печерське судилище обирає запобіжний захід Порошенку – відео

На Прикарпатті будівельна техніка, яку надав Порошенко, відновлює сполучення із заблокованими селами

Порошенко вийшов із допиту у ДБР: до Печерського суду рушила колона учасників акції – відео