Українська правда

Справа Онищенка: Лондон готовий прийняти від України запит на екстрадицію нардепа

  Українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із відповідним запитом

  Затягування щодо екстрадиції народного депутата України Олександра Онищенка не пов'язане із вимогами законодавства Великої Британії. Про це повідомили Deutsche Welle у Королівській прокуратурі Великої Британії.

  "Будь-яка країна з-поза меж Європейського Союзу може напряму звернутися із формальним запитом про екстрадицію до міністерства внутрішніх справ", – йдеться в повідомленні.

  Українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача, попри те, що між Україною і Великою Британією немає угоди про екстрадицію.

  Втім, українські правоохоронці вже кілька місяців очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка в розшук. Однак, як припускають у Лондоні, єдиною причиною, чому Київ пішов цим шляхом, можуть бути вимоги українського законодавства щодо оголошення у міжнародний розшук перед поданням запиту про екстрадицію або бажання встановити місцеперебування особи. Адже українські правоохоронці вже кілька місяців очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка в розшук. У відповіді прокуратури також зазначається, що у НАБУ не пояснили, чому до Великої Британії не подано запит про екстрадицію.

  "За процедурою, ми не можемо розпочати процес екстрадиції без оголошення Онищенка в розшук", – відповіли в НАБУ на запит DW. На уточнююче запитання, про яку саме процедуру йдеться і з яких правових норм вона випливає, в антикорупційному бюро не відповіли. У НАБУ зазначають, що очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка в розшук у жовтні. Згідно з вимогами британського законодавства, процедура екстрадиції підозрюваних чи засуджених до країн поза межами ЄС є багатоступеневою. Після отримання звернення міністерство внутрішніх справ вирішує, чи розпочинати процес екстрадиції. В разі позитивного рішення документи передаються до суду, який обирає запобіжний захід. Після цього розпочинається судовий процес щодо екстрадиції, який може тривати багато місяців. Стороні, яка зробила запит, зокрема, треба довести в суді відсутність політичних мотивів переслідування підозрюваного.

  Як повідомляв 5.ua, вчора суд дозволив арештувати Онищенка. Раніше суд дозволив арештувати гроші нардепа на депозитних рахунках у латвійських банках. Про це поклопотали детективи НАБУ. Тепер рішення українського суду про арешт коштів мають підтвердити латвійські суди. Українські правоохоронці готують зараз для цього необхідні документи. Народного депутата від групи "Воля народу" Олександра Онищенка підозрюють у причетності до оборудок компанії  "Укргазвидобування", через що держава отримала збитків на 3 млрд грн.

  Попередній матеріал
  Володимир Кличко спробує повернути свої чемпіонські пояси 10 грудня
  Наступний матеріал
  Український революціонер: 10 фактів до дня народження видатного українця Сергія Єфремова
  Теги:
  Loading...
  САП вимагає від Росії видати Україні Онищенка

  САП вимагає від Росії видати Україні Онищенка

  У НАБУ повідомили, коли Інтерпол оголосить у розшук Онищенка

  У НАБУ повідомили, коли Інтерпол оголосить у розшук Онищенка

  Холодницький: Онищенко скаржиться й в Інтерпол, що справа проти нього – політична

  Холодницький: Онищенко скаржиться й в Інтерпол, що справа проти нього – політична

  НАБУ оголосило в розшук матір Онищенка

  НАБУ оголосило в розшук матір Онищенка

  У НАБУ заявили про знищення "газової схеми Онищенка": п'ять фігурантів визнали себе винними в оборудці

  У НАБУ заявили про знищення "газової схеми Онищенка": п'ять фігурантів визнали себе винними в оборудці

  НАБУ: Насірова допитали у справі Онищенка

  НАБУ: Насірова допитали у справі Онищенка