5 канал

У НАБУ заявили про знищення "газової схеми Онищенка": п'ять фігурантів визнали себе винними в оборудці

  Детективи повідомили, що підозрювані активно співпрацювали зі слідством й дали цінні викривальні покази щодо організаторів злочину

  Станом на кінець серпня цьогоріч п’ятеро фігурантів "газової справи Онищенка" визнали себе винними і погодилися на угоду зі слідством. Про це йдеться у повідомленні від НАБУ.

  Зазначається, що до цих фігурантів належать: директор біржі "Львівська універсальна", директор товарної біржі "Центр" та брокер однієї з бірж, які організовували фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних нардепу Онищенку. Також угоду зі слідством уклали куратор і відповідальна за створення фіктивних підприємств особа, через які виводилися кошти від перепродажу газу.

  Крім того, зазначається, що детективи НАБУ домоглися розірвання 2 з 3 договорів про спільну інвестиційну та виробничу діяльність між  ПАТ "Укргазвидобування" та  двома фірмами-учасницями так званої газової схеми Онищенка. Йдеться про ТОВ "Надра Геоцентр" і ТОВ Фірма "ХАС".

  Як стало відомо, відповідно до цих договорів, видобутий газ шляхом проведенням фіктивних аукціонів продавався за заниженими цінами підконтрольним фірмам-посередникам, які згодом перепродавали його промисловим споживачам за ринковими цінами.

  "Завдання НАБУ – не лише викрити корупціонерів, а й знищити корупційні схеми, що упродовж років завдавали шкоди державі. Яскравим прикладом такої діяльності новостворених антикорупційних органів – НАБУ та САП – є викриття та знищення так званої "газової схеми Онищенка", – переконаний директор Бюро Артем Ситник.

  "У даному випадку підозрювані активно співпрацювали зі слідством, дали цінні викривальні покази щодо організаторів злочину, а інкриміновані їм статті дозволяли укласти угоду з прокурором", – повідомив він.

  Як відомо, 3 серпня, з дев'ятої спроби за наполяганням САП, Апеляційний суд Києва збільшив розмір застави одному з фігурантів справи про "газові схеми" Валерію Постному – із 1,5 млн до 250 млн грн. 

  Згодом керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що ще троє підозрюваних у "газовій справі" погодились співпрацювати зі слідством.

  Попередній матеріал
  Головні події дня в одному відео: трагедія на Кривому Озері, АТО
  Наступний матеріал
  Російські найманці з мінометів обстріляли КПВВ "Мар'їнка": людей евакуювали – ДПСУ
  Теги:
  Loading...

  Матеріали у справі нардепа Онищенка передали до Інтерполу

  САП встановила контакт з "партнерами з Британії", де ймовірно перебуває Онищенко

  "Газова справа" Онищенка: суд обере запобіжний захід одному з фігурантів 29 червня

  Коболєв сподівається, що "газова справа" допоможе "Укргазвидобуванню" розірвати усі спільні діяльності