Суд у справі Щеголеєва
Суд у справі Щеголеєва 5 канал

Справа ексголови СБУ Щеголєва: прокурори й адвокати посперечалися через відеодоказ

Читайте по-русски
Якщо провину Щеголєва доведуть, він може сісти за ґрати довічно

Шевченківський райсуд вивчав відеодокази у справі ексголови СБУ Києва та Київської області часів Януковича Олександра Щеголєва. Кадри прямих трансляцій, коли палав Будинок профспілок, спричинили суперечки між прокурорами та адвокатами.

Захист обвинувачуваного наполягав, що на екрані немає Щеголєва, тому відео нічого спільного із судовим процесом не має. Прокурори ж зазначали, що на відео палає приміщення, в організації підпалу якого і звинувачується Щеголєв.

Врешті суд вирішив додивитися всі відеоматеріали до кінця. В залі зібралися близько півсотні активістів, які стежать за судовим процесом та вимагають справедливого вироку для Щеголєва.

"Ми бачимо осередок вогнища у Будинку профспілок. А на 39-й хвилині з'являється повідомлення зі сцени Майдану, що на даху Будинку профспілок і на 6-му поверсі можна побачити представників правоохоронних органів", – виступав у суді прокурор Олександр Супрун.

"Дивимося відео, яке абсолютно вільно коментує сторона обвинувачення і в якому нічого спільного з предметами, вказаними в цьому кримінальному провадженні, немає", – заявив адвокат Валентин Рибін.

Нагадаємо, 26 червня суд відпустив підозрюваного під цілодобовий домашній арешт і зобов'язав його носити електронний браслет. Олександру Щеголєву закидають організацію силового розгону учасників Революції Гідності 18 та 19 лютого 2014 року. У матеріалах справи йдеться, що саме він разом з іншими тодішніми високопосадовцями керував "зачисткою Майдану". Тоді десятеро людей загинули, ще 124 – постраждали. Якщо провину Щеголєва доведуть, він може сісти за ґрати довічно.

Попередній матеріал
Тема полонених моряків та підписані угоди з канадськими інвесторами: ексклюзив із форуму в Торонто
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Верігіна, Черненко, Борисенко та Юсов – трансляція
Loading...