Скріншот відео

Спільне завдання лікарів з України та США: в Києві проведуть низку унікальних операцій

Запрошені професори зі США оперуватимуть дев'ятьох українських тяжкохворих

Революція у вітчизняній хірургії. В Києві триває українсько-американський форум живої хірургії на чолі з професором і лікарем хірургом зі США Віталієм Пойліним. Основна мета заходу – впровадження міжнародних протоколів у хірургічну практику України. Упродовж кількох днів хірурги-віртуози робитимуть "відкриті" лапароскопічні операції в одній з лікарень Києва.

Форум живої хірургії влаштовують у столиці американські хірурги. Віталій Пойлін та Руслан Корець – лікарі-хірурги зі США з українським корінням, за плечима яких освіта у Гарварді, приїхали ділитися досвідом зі столичними медиками в галузі лапароскопії – малотравматичних операцій.

"Ми можемо приїхати і прооперувати кілька хворих, але ідея в тому, щоб установити якісь методики, якісь протоколи. Хірурги тут і адміністрація лікарні дуже зацікавлені в тому, щоб ми не просто оперували, а в поліпшенні лікування", – пояснює Віталій Пойлін.

За статистикою, в Україні більше мільйона онкохворих. Щодня понад чотири сотні українців дізнаються, що захворіли на рак. Американська практика – лапароскопія – дає можливість робити менші надрізи та забезпечує швидке одужання. В Штатах такі операції проводять за допомогою робота – невеликі щупальці, які можуть дістатися важкодоступних місць. От тільки нам таке обладнання не по кишені. Один робот коштує півтора мільйона гривень.

"Завдяки лапароскопічній операції ти оперуєш палицями через маленькі отвори. З роботом ти можеш згинати і мімірувати рухи суглобів або руки, при цьому можна потрапити в дуже вузькі місця і робити мікроскопічні рухи з дуже важливою точністю", – розповів Руслан Корець.

Віктор Степанович, мешканець Ірпеня, очікує на повторну операцію в Київській обласній лікарні. Його діагноз – виведена стома. Американські хірурги дають зелене світло на лапароскопію, щоби убезпечити хворого від рецидиву.

"Зараз у мене процес закриття стоми. Це вже пройшло 7 місяців після того, як робили першу операцію. Зараз відновлювальна така іде операція, щоб повернути мене до нормального життя", – ділиться пацієнт.

До таких операцій пропонують долучитися і столичним лікарям. Андрій Кебкало вже не вперше на майстер-класі іноземних колег. Коментує протоколи американської медицини та зазначає – вітчизняні не гірше. Утім, їх потрібно вдосконалювати та прислухатися до світового досвіду.

"Наші протоколи відрізняються від американських, але не сильно. Протоколи американські орієнтовані на швидке одужання пацієнтів, перебування в стаціонарі в американській клініці коштує досить таки великих грошей. Вони намагаються пацієнтів один день-два і виписувати. Для цього широко використовується як лапароскопічна, так роботохірургія", – пояснює лікар.

Запрошені професори зі США оперуватимуть дев'ятьох українських тяжкохворих. Обіцяють полегшення самопочуття пацієнтів уже у перші дні реабілітації.

Валерія Павленко, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко вніс до ВР законопроект про передачу Андріївської церкви Вселенському Патріархату
Наступний матеріал
Вибух в Керчі у РФ з теракту перекваліфікували на масове вбивство – подробиці

Аварія Су-27: у ВПС ЗСУ підтвердили загибель військовослужбовця США

Аварія Су-27: ВПС США підтвердили участь американського військовослужбовця в інциденті

Замість селфі – у реанімацію: у Луцьку хлопець заради фото виліз на дах електропотяга

Від раку помер один із засновників корпорації Microsoft

У США сталася масштабна ДТП – постраждали щонайменше 25 людей

У Пентагоні повідомили про злам своєї бази даних